Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mi Minör Adlı Tiyatro Oyununda Her Şey Serbest!

Mehmet Ali Alabora ve Pınar Öğün çifti tiyatro dünyasının tüm ışıklarını onlara çeviren bir oyunla, ‘Mi Minör’le sahneye çıktı. Bu oyunda her şey yasak ama aslında her şey serbest! Twitter’da oynandığı sırada trend topic olan oyun, Yazar Meltem Arıkan’ın imzasını taşıyor.
Mi Minör Adlı Tiyatro Oyununda Her Şey Serbest!
Geçtiğimiz ay yeni bir ülke keşfettim. Adı; Pinima. ‘Kendine özgür bir ülke.’ Lisanı Piniş. Yönetilme şekli demokrasi. Tüm kadınların ve erkeklerin hemcinsleri arasında eşit olduğu, başkanlarının yani Mehmet Ali Alabora’nın tüm halkı için gece gündüz uyumadan çalıştığı bir ülke… Pinima’da düşünce özgürlüğü parayla satılıyor. Ama yanlış anlamayın, düşünce özgürlüğü verildi diye düşündüğünüzü söylemek gibi bir özgürlüğünüz yok. Anneler burada saat 21.00’denn sonra sokağa çıkamıyor. Egemenliğin kayıtsız şartsız başkanda olduğu bir yer Pinima.

Bir de sokak sanatçısı bir piyanist var; Pınar Öğün. Başkanın özgürlükler ülkesinde tiz seslerini yasaklamasıyla başlıyor isyana. Notlarını geri istiyor! Bunun için dans ediyor, şarkı söylüyor, demokrasiyi sorguluyor, var gücüyle özgürlüğünün, notalarının peşinden koşuyor. Onlar için savaşıyor… ‘Mi Minör’ bütün dünyada geçerli olan güç, düşman ve halk üçlemesini masaya yatırıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017