Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Michael Jackson'ın Efsane Albümü ''Bad'' 25 Yaşında

Pop müziğin efsane ismi Michael Jackson'ın 1987 yılında çıkarmış olduğu ''Bad'' albümü piyasaya çıkalı tam 25 yıl oldu. Dünyada tüm zamanların en çok satan albümlerin biri olan Bad, beş single'ı Amerikan müzik listesinin bir numarasına yerleşen ilk ve tek albüm ünvanına sahip.
Michael Jackson'ın Efsane Albümü ''Bad'' 25 Yaşında
‘80’lerde büyüyenler için “Bad”in ne anlam taşıdığını ve neler yaşattırdığını bir geçelim. Keza pop müzikte The Beatles ya da Michael Jackson gibilerinin şarkıları asla bir zaman ait olmadı. Bir nesilden ötekine hiç güç kaybetmeden geçip durdular. Belki de o yüzdendir ki John Lennon da, Michael Jackson da bu dünyada yokmuşlar gibi gelmiyorlar. “Bad”deki şarkıların da çoğunu sayısız “best of” lardan, ya da radyolardan biliyorsunuzdur muhtemelen. Yine de MJ’in “Of The Wall” ve “Thriller” ile birlikte baş yapıt üçlemesinin son halkası olan “Bad”i bu bahaneyle bir kez daha anmak güzel.

Bad albümü, Michael Jackson’ın şarkı yazarlığının tavan yaptığı ve tüm hitlerinin de bileğinin hakkıyla zirveye oturduğu bir albüm. Kusurları olsa da sadece şarkıları sayesinde bile kütür kütür bir kilometre taşı. Tüm zamanların en çok satan 10 albümünden biri. Beş adet Billboard 1 numarası ve hemen hepsi dünya çapında ilk 10’a girmeyi başarmış dört single daha… Üstelik böyle bir başarıya ulaşmış ilk albüm… O yüzden “Bad”e hakkını verebilmek için bütün şarkılara ayrı ayrı bakmak gerekli.

Efsane yapımcı Quincy Jones’un Michael Jackson’ı “sempatik” süperstar modundan çıkartıp biraz daha “sert” bir imaj ve tona çekme çabasının ilk sonucu, daha başından ortaya çıkıyor. Funky, tehtitkar, dünyayı daha iyi bir yer yapmak için kavga etmekten kormayan yeni bir MJ…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017