Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Microsoft'un Outlook Atılımı

Microsoft, daha önce satıl aldığı Hotmail.com hizmetini kapatıp yeni web posta servisi Outlook.com'u hizmete açtı. Bu hamle, Microsoft'un imaj değişiminin ilk adımı olabilir mi?
Microsoft'un Outlook Atılımı
Web posta servislerinin tarihi internetin ilk dönemlerine kadar uzanıyor. Web üzerinden, yani başka bir yazılama gerek duymadan tarayıcınızın penceresinden kolayca ulaşıp e-posta alıp gönderebilmeniz için tasarlanmış bu hizmetlerin en eskilerinden ve en ünlülerinden biri, tabi ki, Hotmail idi. Rakipleri zaman içinde tek tek ortadan kaybolsa da Hotmail ayakta durmayı başardı ve en sonunda da büyük bir meblağ karşılığında Microsoft’a satıldı.

Microsoft’un en önemli rakibi Google, yıllar içinde Gmail’i geliştirip, sade ama hızlı çalışan bir web posta servisi olarak akıllara kazırken Microsoft, Hotmail’i satın aldıktan sonra aslında çok büyük değişikliklere gitmedi. Arayüzünde küçük değişiklikler yaptı ve elbette altyapısını ve işleyiş mekaniklerini de güçlendirdi ama Hotmail’in Gmail’e karşı hep ikinci planda kalan imajını bir türlü değiştiremedi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017