Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Microsoft'un Tabletleri; Surface

Windows 8 işletim sistemi, koruyucu kapak ve klavye: Microsoft, iki yenilikçi tableti Surface ismi ile ortaklarına tanıttı.
Microsoft'un Tabletleri; Surface
Bir yazılım devi sonunda, Samsung, Apple, HTC gibi firmalara, yenilikçi bir donanım nasıl tasarlanacağını gösterdi. Microsoft, Surface isimli yeni tabletin nihayet iş ortaklarına tanıttı. Aslında cihazın gücü sadece teknik detaylardan kaynaklanmıyor. Bir Tegra 3 işlemci, USB bağlantı arayüzü ve 64 GB depolama kapasitesi aslında Android cihazlarında sunduğu standart özellikler. Ancak bu özellikler hiçbir zaman bu kadar etkin bir tasarımın içinde kullanılmamıştı. Önceki tabletlerin hiç birinde masaüstünde kullanacağımız Windows 8 işletim sistemi veya tablet kapağında cihaza entegre bir klavye özellikleri bulunmuyordu. Steve Ballmer, bu cihazı tanıtırken, “Surface bir PC, Surface bir tablet, surface çok yeni bir şey” tanımını kullanıyor.

Aslında çok zekice ve pratik biçimde tablete entegre edilmiş fiziksel klavye, tablet konseptini bir adım öteye götürüyor. Apple iPad kullanıcıları aslında çok büyük bir “eğlence” imkanına sahipken, pek de sahip olmadıkları şeye Surface kullanıcıları sahip olacak. Tabletleri üzerinden iş yapmak. Microsoft, tabletlerde, Office paketinin yüklü olacağının haberini verdi bile.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017