Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Microsoft'un Tablette Surface Devrimi

Tabletler hayatımıza yeni girdi ama dünyayı kökünden değiştirdi. Artık hepimiz daha çok mobiliz ve bu lükse alışmışken masaüstüne veya hantal dizüstlerine dönmek istemiyoruz. İşte Microsoft tam bu aşamada devreye girmeye karar verdi. Ne mi yaptı?
Microsoft'un Tablette Surface Devrimi
Microsoft, sessiz kaldığı 2 yıldan sonra nihayet tablet piyasasında dengeleri değiştirecek bir adım atacağını duyurdu ve Surface isimli tabletini ilk kez basın karşısına çıkardı. Teknolojinin popüler tarafını takip edenler ve Steve Jobs’un sahnedeki şovlarına hayran iKullanıcılar için Apple dışındaki hiçbir firma ciddiye alınacak bir ürün üretemeyecekmiş gibi görünse de burada bahsini ettiğimiz firma, yani Microsof, dünyayı şekillendiren en önemli teknoloji şirketlerinden biri ve unutulmamalıdır ki, Windows işletim sistemi ile hala hayatlarımızın merkezine oturmaya devam ediyor.

Surface Nedir

İş yapmak için en çok ihtiyaç duyduğunuz masaüstü PC’niz veya Laptop’unuz bundan sonra ince bir tablet olarak çantanızda taşınabilecek. İşte bu, tüm tablet kullanıcılarının talep ettiği özellikti ve Microsoft da bu talebi doğru analiz edip piyasanın dengelerini değiştirecek bir ürünle karşımıza çıktı. Elbette böyle bir adamı atabilmek için de ancak Microsoft’la mümkün olabilirdi çünkü en çok kullanılan masaüstü işletim sistemi Windows’u dokunmatik ekranlı tabletlere uyarlama yine ancak onu yapabileceği bir işti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017