Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mimar Ahmet Alataş Kimdir?

Türkiye’nin ilk iç mekan tasarım yarışması IDA’da “En İyi Ofis Tasarımı” ödülünü kazanan Mimar Ahmet Alataş, 2000 yılından bu yana Türkiye’e yaşıyor. Alataş’ın ayrıca ulusal ve uluslar arası alanda birçok başarılı projesi bulunuyor.
Mimar Ahmet Alataş Kimdir?
Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimi için Viyana’ya giden Ahmet Alataş, toplam 14 sene Viyana’da yaşadı. İlk ödülünü 1994’te Prof. Mimar Helmut Richter grubuyla beraber hazırladığı Viyana Teknik Okul projesi ile alan başarılı mimar, bir sene sonra, 1000 dairelik konut ve iş merkezi projesi ile İstanbul’da birinci oldu.

Ünlü Avustralyalı mimar Hans Hollein ile St. Pölten Kültür Merkezi Müze Binası’nı tasarlayan ve 1996 yılında birincilik ödülünü alan Alataş, Türkiye’de ise adını Ayşe Yarsuvat için tasarladığı Ultimo ofisiyle duyurdu. Bu çalışmasıyla, Türkiye’nin ilk iç mekan tasarım yarışması IDA’da “En İyi Ofis Tasarımı” ödülünü kazandı. 2000 yılından bu yana Türkiye’de yaşayan Mimar Ahmet Alataş’ın ulusal ve uluslar arası alanda birçok başarılı projesi bulunuyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017