Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mitt Romney, ABD Başkanlık Seçimini Kazanabilir Mi?

6 Kasım'daki ABD Başkanlık seçimlerinden sürpriz çıkması zor. Zira Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Mitt Romney, bu yarışta kendine çelme atmadan duramıyor. Gazeteci Erdal Güven ABD'deki seçim ile ilgili bilinmesi gerekenleri sıraladı.
Mitt Romney, ABD Başkanlık Seçimini Kazanabilir Mi?
Aslında hiç de fena gitmiyordu Mitt Romney. Selefi John McCain’e kıyasla dişli bir rakip olarak görünüyordu Barack Obama karşısında. Düşmek bilmeyen işsizlik oranı başta olmak üzere özellikle ekonomik kriz Romney’nin lehine çalışıyordu. Nitekim anketlere göre, Obama ile arasında fark, eylül ortası itibariyle iki puana kadar inmişti. Velhasıl Obama’nın işi hiç de kolay görünmüyordu.

Ne olduysa tam da o günlerde oldu işte. Romney’nin ‘kaseti’ çıktı piyasaya. Gizlice çekilmiş bir kayıttı bu. Ses de vardı görüntü de. Romney samimi bir ortamda bağışçılarıyla sohbet ediyordu. ‘Pamuk eller cebe’ minvalinde. Ve bir ara şu cümleler dökülüyordu ağzından: Her halükarda Obama’ya oy verecek yüzde 47’lik bir kesim var. Sırtını devlete dayamış: mağdur olduklarını düşünen: devleti kendilerine bakmakla yükümlü sayan; sağlık, gıda, konut, aklınıza ne gelirse, artık kazanılmış hak olarak gören bu yüzde 47, Obama’nın yanında. Bu insanlarla işim yok benim. Onları sorumluluk almaya ve hayatlarına çekidüzen vermeye ikna etmenin imkanı yok.”

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017