Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil Büyümeye Devam Ediyor!

Yılın başında sektörün birçok önemli ismi “2012 mobilin yılı olacak” dedi. Ve geriye dönüp baktığımızda bu cümlenin fazlasıyla gerçekleştiğini görüyoruz. Bugün biri çıkıp tüm dünyaya yani 6.8 milyar kişiye “Herkes ellerini kaldırsın!” diye bağırsa, ellerini kaldıranlardan 4 milyarı havadaki elinde bir cep telefonu tutuyor olacak!
Mobil Büyümeye Devam Ediyor!
Ekonomi her zaman kullanıcıların yoğunlaştığı mecralarda parladı. Mobilitenin bu derece büyümesinin altında da bu gerçek var. Mobilden internete bağlananların oranı her geçen gün katlanıyor. 2011’de Türkiye’de mobil bir cihazla internette gezinenlerin oranı yüzde 1,5 idi. Bugün bu oran yüzde 7. Dünya ortalamasının (yüzde 13) da çok gerisinde değiliz. Gartner, 2014 yılında bu oranın dünya çapında yüzde 50 olacağını öngörüyor.

Araştırmalar, mobilde yapılan her 10 aramanın 4’ünün satışa dönüştüğünü gösteriyor. Bu inanılmaz bir oran oran. Aslına bakarsanız, bu büyüme o kadar da şaşırtıcı değil. Şu an dünyadaki toplam mobil cihaz sayısı, masaüstü bilgisayar sayısının 5 katı. Yani mobil için henüz her şeyin başındayız. 2013 mobilin parladığı tek yıl olarak kalmayacak.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017