Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil Cihazlarda ''e-ticaret'' Kullanımı Artıyor!

İnternet üzerinden alışverişin artması ve bununla birlikte akıllı cihaz kullanımının da yaygınlaşması mobil ticaret (m-ticaret) kavramını ortaya çıkardı. Şu anda e-ticaret içinde yüzde 10 kadar payı olan m-ticaretin önümüzdeki süreçte yüzde 50'lere ulaşması bekleniyor.
Mobil Cihazlarda ''e-ticaret'' Kullanımı Artıyor!
Geçen yıl itibariyle 20 milyar TL’yi bulan Türkiye’nin e-ticaret hacmi giderek artış yönünde bir eğilim izlerken beraberinde de yeni bir mecraya daha alan açtı. Hızla gelişen kablosuz iletişim teknolojisi, internetin akıllı cihazlar aracılığıyla her yere taşınabilmesi ve internet üzerinden alışverişte artan ivme, m-ticareti doğurdu. Mobil cihazlar üzerinden alışveriş kavramı olan m-ticaret, PC ve TV gibi araçların sabit olma kısıtlamasını ortadan kaldırmasıyla e-ticareti bir adım öteye taşıması bekleniyor.

Türkiye’de Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği’nin (ETİD) verdiği bilgilere göre Türkiye’de site trafiklerinin yüzde 10’u civarında bir trafik, mobil aygıtlardan geliyor. Bu nedenle m-ticaretin e-ticaretteki payı için yüzde 10 civarında olduğu ifade ediliyor. Önümüzdeki 5-6 yıl içinde ise mobil ticaretin oranının yüzde 50’lere çıkacağını tahmin ettiklerini söyleyen ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Orhun, “Burada mobil ödeme çözümleri, barkod okuma sistemleri, ürün bazlı uygulamalar popüler uygulamalar arasında bulunuyor” diyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017