Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil Dünyada Kimler Kazanacak?

Mobil dünya böylesine bir hızla ve yükselişle gelirken; şirketler değişen dünyada neler yapmalı? Ericsson Ortadoğu Genel Müdür Yardımcısı Tunç Yorulmaz, yeni dönemde kimlerin kazanacağını açıklıyor.
Mobil Dünyada Kimler Kazanacak?
Cep telefonlar, akıllı telefonlar, tabletler ve tüm bunların sağlamış olduğu mobil yaşam… Önümüzdeki 5 yıl içerisinde mobilite hayatımızın tam ortasında olacak, 9 milyara varan cep telefonu sayısıyla gündelik yaşamdan, iş dünyasına, tüketicilerden markalara dek pek çok alanda ‘ değişimler’ meydana gelecek. Peki, neler mi olacak? İşte bu sorunun cevabını Ericsson Ortadoğu Genel Müdür Yardımcısı Tunç Yorulmaz veriyor.

-Öncelikle mobil alanda bizi bekleyen değişimlerden bahsedelim. Ardından da bu değişimin yaratacağı etkileri konuşuruz…

Ericsson olarak ’Gelecekte mobil nereye gidiyor?’ başlıklı bir araştırma yayınladık. Bu araştırmanın sonuçlarına göre tam 5 yıl sonra dünya üzerinde 9 milyar cep telefonu kullanıcısı olacak. 9 milyarın 5 milyar kadarını da akıllı telefonlar oluşturacak. 5 milyar akıllı telefon aslında 5 milyar bilgisayar demek… Hayatımızda şu ana kadar gördüğümüz değişiklik bundan sonra karşılaşacağımız değişikliğin sadece onda biri olacak. Daha hiçbir şey görmedik. Bundan 10 yıl sonra bambaşka bir dünyada yaşayacağız ve bu iş hızlanarak gidiyor. Bilim kurgunun yeterince yazılamamasının nedeni artık bilimin kurgudan hızlı ilerlemesi… Bilim, kurgunun gerisinde kaldığı için yazarlar yetişemiyor. Bizim açımızdan en önemli nokta ise ‘ Tamam, bu kadar telefon geliyor da trafik ne oluyor?’ Hesaplarımıza göre trafik 15 kat artıyor. Bu ufak bir rakam değil. Türkiye için öngörüüz ise bunun 20 kat olacağı. Bunun tabii çeşitli etkileri olacak. Hatırlayın ev telefonlarında trafik 6-7 gibi kesilirdi. Şimdi ise cep telefonu trafiği gece 11’e kadar devam ediyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017