Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil Gösterim Yatırımları Yüzde 300 Büyüdü!

Piyasanın büyüme tahminlerini ve analizlerini, piyasadaki tüm oyunculara yön göstermesi açısından, düzenli olarak kamuoyuna sunmayı hedefleyen MoveZ'nin Genel Müdürü Kurt Onur rapordaki verileri dergimiz için yorumladı.
Mobil Gösterim Yatırımları Yüzde 300 Büyüdü!
2012 yılında mobil gösterim yatırımları hızlı bir şekilde arttı. Geçen senenin aynı dönemine göre, 2012 yılında ilk altı aylık döneminde yüzde 300 seviyesinde de büyüyen mobil gösterim pazarı, baz etkisinin azalması ile birlikte tüm 2012 yılına baktığımızda, yıllık yüzde 100’lük büyüme ile seneyi tamamlayacak.

Böylece, 10 milyon TL seviyelerinde bir mobil gösterim hacmi oluşacak. Mobil reklamın ana motoru olarak bilinen izinli veritabanı ve içerik sponsorluk paketlerindeki hacim ise 25 milyon TL seviyelerine ulaşarak, 2012 yılındaki mobil reklama yapılacak toplam yatırımları 35 milyon TL mertebesine çekecek.

2013 yılında, global reklam pastası ve Türkiye ülke riskleri göz önünde bulundurulduğunda, yukarı doğru olan trendin, bir önceki yıla göre daha sınırlı olmakla birlikte, güçlü büyümesini devam ettireceği görüşündeyiz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017