Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil İşlemciler Neden Önemli?

Cep telefonlarının içindeki donanımlardan ziyade onlarla yapılabilecek işlemler ön plana çıkıyor ama işlemci seçiminin hiç olmadığı kadar önemli hale geldiğini anlamanın zamanı geldi.
Mobil İşlemciler Neden Önemli?
Modern akıllı telefonlar inanılmaz derece güçlü cihazlar. 1990’larda ve 21.yüzyıl başında gördüğümüz eski nesil akıllı telefonlar kişisel akıl defteri gibi kullanılıyordu. Günümüzün üst seviye akıllı telefonlarıysa güçlü PC’ler gibi gelişmiş teknolojiler içeriyor. Bu nedenle akıllı telefon alacaklar için işlemci seçimi giderek artan oranda önemli olmaya başladı. İşlemci, telefonun performansını ciddi anlamda belirleyen, gerçekleştirdiği işlemlerin hızını etkileyen bir bileşen olmaya başladı. Bununla birlikte farklı cihazlarda farklı performans seviyeleri arasındaki farkı görmek kolay olmayabilir. Bu durumda ihtiyacınıza uyan modeli nasıl belirleyebilirsiniz?

Telefonların büyük kısmı hala tek çekirdekli işlemcileri kullanıyor ve her ne kadar oynatma, kaydetme, video işleme gibi bazı işlemleri gerçekleştirmeleri daha fazla zaman alıyor olsa da batarya süresi söz konusu olduğunda en iyi sonucu veriyorlar. Oyun veya seri fotoğraf çekimi gibi belirli bir işlemde başarılı olan bir cihaza gerek duyduğumuzda belirgin derecede iyi olan bir işlemcinin sunduğu performansı hissedebilirsiniz. Çok çekirdekli işlemci içeren telefonlarda her bir çekirdek ayrı bir işlemci gibi çalışabilir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017