Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil Ödeme Uygulaması Kullanımı Artıyor!

Mobil ödemede devler, 600 milyar dolarlık potansiyel için kılıçları çekti. Microsoft, yeni dijital cüzdanı hayata geçirecek. Google zaten Google Wallet ile önemli bir yol kat etti. Apple da iTunes mağazasında kayıtlı 400 milyon kredi kartı ve 200 milyon iPhone ile önemli bir avantaja sahip.
Mobil Ödeme Uygulaması Kullanımı Artıyor!
Turkcell’in yeni lanse ettiği MaxiPlus5 telefonun en dikkat çekici özelliği NFC ile mobil ödemeyi evlerin içersine sokmasıydı. MaxiPlus5’in NFC özelliği sayesinde okutulduğunda buzdolabı üzerine yerleştirilen magnet, dört şirketten sipariş verilebiliyor, genel sipariş istenirse mobil cüzdan özelliği ile ödenebiliyordu. Kimileri Turkcell’in neden donanım ürünlerin NFC, mobil cüzdan gibi uygulamalara yatırımını arttırdığını ve yavaş yavaş her ürününe bu özelliği koyarak müşterilerini alıştırmaya çalıştığını merak edebilir. Oysa mobil cüzdan pazarı ile ilgili en son projeksiyonlar son derece önemli.

Bunlara ek olarak teknoloji şirketleri de mobil cüzdanda atak hazırlığında. Yeni teknolojileri müşterilere sunmadan önce test aşamasında adeta ince eleyip sık dokuyan Apple, sonbaharda Pass-book adını verdiği mobil cüzdan uygulamasını piyasaya çıkaracağını duyurdu. Microsoft, geçtiğimiz ay kredi kartı ve mobil ödeme bilgilerini saklayabilen yeni dijital cüzdan uygulamasını hayata geçireceğini açıkladı. Google zaten Google Wallet ile epey bir yol kat etti. Uzmanlar başlangıçta bocalasa da Apple’ın iTunes mağazasında kayıtlı 400 milyon kredi kartı ve satılmış 200 milyon iPhone olduğuna dikkat çekiyorlar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017