Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil Reklamcılığın Geleceği Parlak Mı?

Akıllı cep telefonu ve tablet kullanımı artıyor, mobil internetin kapsamı genişliyor ve bu gelişmelere paralel olarak mobil reklamcılık büyüyor. Peki ama mobil mecra, reklamcılık pastasından hak ettiği payı alabiliyor mu?
Mobil Reklamcılığın Geleceği Parlak Mı?
Mobil devrim, gün geçtikçe kendisini daha fazla hissettiriyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun raporuna göre Haziran 2012 itibariyle Türkiye’de yaklaşık yüzde 88i5 penetrasyon oranına karşılık gelen toplam 66.14 milyon mobil abone bulunuyor. 2011 yılı ikinci çeyrekte 24.8 milyon olan 3G abone sayısı, 2012 yılı ikinci çeyrekte 37.7 milyona ulaşırken, 3G hizmetiyle birlikte mobil bilgisayardan ve cepten internet hizmeti alan abone sayısı da aynı dönemler için 3 milyon 629 bin 522’den 10 milyon 649 bin 948’e yükseldi. 2012 ikinci çeyrekte toplam internet kullanım miktarı ise 15 bin 42 TByte olarak gerçekleşti. Sektörü bu denli hızlı büyürken mecraya yapılan reklam yatırımlarının da aynı orada artması kaçınılmaz…

2012 verilerine göre 25 milyon TL olan mobil reklam pazarı gün geçtikçe büyüyor ve büyüdükçe de sektörü genişletiyor. Sektöre dair rakamlara baktığımızda bu 25 milyon TL’lik pastanın 6 milyon TL’lik bölümü akıllı telefon ve tabletlerde yayınlanan reklamlardan oluşurken; 19 milyon TL’sinin ise SMS, MMS reklamlarından geldiğini görüyoruz. Peki, rakamlar bize hızlı bir yükselişi gösterse de acaba mobil pazarlama reklam pastasından hak ettiği payı alabiliyor mu? Reklamverenlerin bu mecraya olan yatırımları sektörü memnun ediyor mu?

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017