Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil Sağlığa Teknoloji Desteği

Hastane dışında alınabilen sağlık hizmetleri anlamına gelen "mobil sağlık" son dönemde daha yaygınlaşmaya başladı. Uygulamanın Türkiye'deki öncülerinden Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdür Özgür Turgay'a göre çok yakında milyonlarca kişi sağlık hizmetlerini cep telefonundan almaya başlayacak.
Mobil Sağlığa Teknoloji Desteği
Bilindiği üzere genel anlamıyla “Hastane dışında alınabilen sağlık hizmetleri” olarak tanımlanan mobil sağlık hizmetleri, hastanede alabileceğiniz hizmetlerin birçoğunu bulunduğunuz yerde alınacak şekilde mobil hizmet haline getirilmesi anlamına geliyor. Bugün geldiği noktada Mobil Sağlık hizmetleri ile doktor, hemşire veya acil sağlık hizmetlerinin yanı sıra check-up’tan, psikolojik danışmanlığa, EKG ölçümünden, fizyoterapiste veya bulunduğumuz herhangi bir yere taşınabilir hale geldi.

“Mobil sağlık” kavramı sektörün gündemini her geçen gün daha fazla meşgul ederken, sektör teknolojinin kendisine sunduğu nimetlerden her geçen gün biraz daha fazla faydalanıyor. Elbette bu teknolojiler sadece hastane ve doktorların değil, günün sonunda sağlık hizmetlerinden faydalanan hastaların da hayatını ciddi oranda değiştirebiliyor. Konuyla ilgili bilgi aldığımız Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdürü Özgür Turgay, son dönemde kişileştirilmiş sağlık hizmetlerinin hızla yaygınlaştığına dikkat çekerken, dijital teknolojilerin kendilerine sağladığı avantajlar sayesinden riskli hamilelikleri bile anne adayının evinden çıkmasına gerek kalmadan takip edebildiklerini ifade ediyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017