Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil Sağlık Hizmeti Nelerdir?

Portör Muayeneleri: Portör muayeneleri ilgili mevzuatlar gereği aşağidaki şekilde yapılmaktadır. Akciğer filmi,Boğaz kültürü...
Mobil Sağlık Hizmeti Nelerdir?
Mobil Sağlık Hizmeti Nelerdir? Portör Muayeneleri

Portör muayeneleri ilgili mevzuatlar gereği aşağidaki şekilde yapılmaktadır;
Akciğer filmi,
Boğaz kültürü,
Burun kültürü,
Gaita kültürü,
Gaita mikroskopisi ve klinik muayene.
Bütün bu işlemlerin hepsi işletmenizde mobil araçlarımız ve sağlık personelimiz tarafindan yapılmaktadır. Daha sonra numuneler usulüne uygun muhafaza edilerek laboratuarlarımızda çalışılıp sonuçları raporlandırılmaktadır. Bütün sonuçlar değerlendirilip klinik muayene ile birlikte tekrar değerlendirilerek portör raporu oluşturulmaktadır.

İstenildiği taktirde hologramlı portör kartı temin edilerek bu kartlara işlenmektedir. İs yerinin talebi doğrultusunda periyodik olarak süreleri tarafımızdan takip edilerek tekrarlanması sağlanacak ve bu konuda iş yeri bilgilendirilmektedir.

Portör Muayeneleri T.C.Sağlık Bakanlığının 27.01.2005 tarih ve 1059 sayılı genelgesinde Portör muayenesi kapsamında yapılacak tetkikler ile ilgili aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır ;
1. Daha önce 3 ayda bir yapılan gaitanın mikroskopik incelemesinin ( Kurt v.b için ) 6 ayda bir yapılması,
2. Daha önce 6 ayda bir çekilen akciğer grafisinin yılda bir çekilmesi,
3. Bunlara ek olarak yılda bir kez boğaz kültürü,
4. Yılda bir kez gaita kültürü ( Mikroskopik incelemeden farklı olarak tifo v.b. hastalıklar için ) yaptırılması zorunluluğu getirilmiştir.
Bu tetkikleri yapan özel sağlık kuruluşlarının Sağlık bakanlığından ruhsatlı olmaları ve yaptıkları tetkiklerin sonuçlarını 2 yıl saklamaları gerekmektedir.
Tıbbı tahlil laboratuarı ve röntgen laboratuarı Sağlık Bakanlığından ruhsatlıdır.
Bilge-med sağlık hizmetleri sizlerin bu konudaki ihtiyacını karşılamak için yapılanmıştır. Gezici röntgen arabası ile işgücü kaybınızı en aza indirerek, akciğer grafilerini ( 35x35 cm büyük film) , gaita ve boğaz,burun tahlillerini işyerinizde yapmaktadır.
Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017