Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil Ve Bulut Bilişim Korsanların Yeni Hedefi!

Türkiye 50 milyon dolarlık hacimle dünyanın en büyük anti virüs pazarlarından biri haline geldi. Kullanım alışkanlıkları değiştikçe güvenlik yazılımlarında da yeni trendler ortaya çıkıyor. Mobil cihazların kullanımı ve kurumların bulut bilişim altyapısına geçmesi, şirketlerin bu alanda anti virüs yazılımları geliştirmesini tetikledi.
Mobil Ve Bulut Bilişim Korsanların Yeni Hedefi!
Türkiye’de 30 milyon internet abonesi bulunurken, yaklaşık 9 milyon hanede de bilgisayar kullanılıyor. Bu rakamlar artıkça yani bilgisayar başında geçirilen zaman ve bilgi paylaşımı çoğaldıkça virüs tehditleriyle de daha çok karşı karşıya kalıyoruz.

2011 yılı başında virüslerin dünya ekonomisinde açtığı zarar 7 milyar dolar civarındaydı. 2012 yılına gelindiğinde ise siber suç ekonomisi 12.5 milyar dolarlık bir hacme ulaştı.

Bilgisayara sızan tehlikleri yazılımların en büyük amacı, mümkün olduğu kadar çok veri toplamak ve bunları paraya çevirmek. Bunun için doğrudan kredi kartı bilgilerini çalanların yanı sıra şirket verilerini ele geçirenler de var. Bu tehlikeler, anti virüs pazarının da her geçen gün büyümesini sağlıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017