Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mobil ''Veli Bilgilendirme Sistemi'' Dönemi Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell'in işbirliği sonucunda artık 17 milyon öğrencinin her türlü okul bilgisi bundan böyle Veli Bilgilendirme Servisi sayesinde cebe gelen SMS'lerle takip edilebilecek.
Mobil ''Veli Bilgilendirme Sistemi'' Dönemi Başladı
Turkcell ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye çapında tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilerin velilerine yönelik Veli Bilgilendirme Servisi için iş birliği yaptı. Servisten, açık öğretim dâhil olmak üzere toplam 17 milyon öğrencinin velisi faydalanabilecek.

Veli Bilgilendirme Servisi’ne abone olan velilere, öğrencinin okul devamsızlık durumu, sınav tarihleri, sınav notları, ödev programları, proje performans sorumlulukları, genel duyurular gibi pek çok bilgi kısa mesaj olarak gönderilecek. Öğrenci hakkında oluşan her yeni durum, otomatik olarak kısa mesaj ile bildirilecek. MEB Veli Bilgilendirme Servisi’nden faydalanmak için öğrencinin TC kimlik numarasını 8383’e kısa mesajla göndermek yeterli. Yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dâhil haftalık 0,5 TL ile ücretlendiriliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017