Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Moda, Kadın Vücudunu Nasıl Yönetiyor?

Modanın, kadın vücudu üzerinde korseyle başlayan hegemonyası yüzyıllardır sürüyor. Kadınlar bu hegemonyası yüzyıllardır sürüyor. Kadınlar bu hegemonyaya boyun mu eğecekler? Yoksa vücutlarının her kıvrımını severek zevkle giyinecekler mi?
Moda, Kadın Vücudunu Nasıl Yönetiyor?
Geçtiğimiz günlerde New York’lu bir gazeteci, İstanbul’daki moda ve sanat dünyasıyla ilgili bilgi toplamak üzere iletişime geçti. Kendisiyle buluştuğumuzda, sohbetimizin temalarından biri moda olunca New York ve İstanbul’da yaşayan kadınların modaya bakış açılarındaki farklılık ve benzerlikleri de konuştuk tabii.

Trendler, markalar, giyim tarzları derken konu kadınların zayıflık obsesyonuna geldi. Meslektaşım, “Burada tanıştığım kadınların tıpkı New York’takiler gibi protein diyetinden bahsediyor olmalarına çok şaşırdım. Galiba atık bütün kadınlar zayıflamaya çalışıyor” deyince; ideal vücut tipine ulaşma arzusunun ne kadar evrensel bir hal aldığını düşündüm. Diyet ve estetik operasyonlar Kaliforniya’da yaşayan kadınlar için bir varoluş biçimi haline gelmiş vaziyette. Tabii bunda moda, popüler kültür, reklam dünyası ve ünlülerin oynadığı rol yadsınamaz. Zayıflık ideali dört bir yanımızı sarmış halde. Peki, gerçekten günümüzde sadece zayıf kadınlar mı makbul?

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017