Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Moda Sözlük Anlamları

All Dergisi, modayla ilgili herkesin dikkatini çekecek bir sözlük oluşturuyor. Moda terimleri ve güncel trendlerle ilgili açıklamaların yer aldığı sözlükte moda hakkında bilinmeyenler yer alıyor. Trompe L’oeil, Neopren, Gradient ne demek biliyor musunuz?
Moda Sözlük Anlamları
Trompe L’oeil

Fransızca’da göz yanılsaması anlamına gelen terim, tabloda resmedileni gerçek gibi algılamak anlamına geliyor. Geçen yüzyıllarda Franszı ressamların ilham kaynağı olmakla birlikte, barok mimarisinin de karakteristik özelliklerinden biri olmuş. Son dönemde tasarımcı Mary Katrantzou’nun koleksiyonlarında gördüğümüz trompe l’oeil elbiseler, bu yıl Marni ve Michael Kors gibi modacıların koleksiyonların da ilham kaynağı oldu.

Neopren

Sentetik kauçuktan elde edilen su geçirmez bu kumaş türünü dalgıç kıyafetlerinden hatırlıyoruz. Tıpta ortopedik malzemelerden, binicilikte eyer yapımına kadar birçok sektörde ihtiyaç duyulan kumaş, son olarak Michael Kors ve Derek Lam gibi modacıların koleksiyonundaki elbiselerde kullanılınca moda sektörüne de girmiş bulunuyor. Marc Jacobs’ın iPad ve laptop kılıflarının ana malzemesi olan neopren’e bundan sonraki sezonlarda da daha çok rastlayacağız.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017