Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mortgage Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mortgage ödemeleriniz devam ederken mülkünüzü elinizden çıkarabilir, kiralayabilir ya da vadesinden önce tüm borcunuzu kapatabilir misiniz? Tüm bu soruların yanıtlarını hazırladığımız yazıda bulacaksınız.
Mortgage Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Mortgage sistemi, ev almayı düşünenlere büyük kolaylık getirdi. Kimileri kira ödemek yerine kendine ait bir eve sahip olmak için kimileriyse en değerli yatırım evdir düsturuyla hareket ederek mortgage’a başvuruyor. Mortgage kredi vadeleri verdiğiniz peşinata göre değişkenlik gösterse de ortalama 120 ay gibi bir süreden bahsedebiliriz.

Ödemesi süren evinizi satışa çıkarabilir miyiz?

Mortgage alan bir kişi, ödemeyle ilgili bir sorun yaşadığı takdirde bankayla görüştükten sonra gayrimenkulüne bir müşteri bularak satabilmektedir. Fakat bunu ilk önce banka ile görüşmeleri gerekiyor. Çünkü Mortgage sisteminde gayrimenkulün asıl sahibi son taksit ödenene kadar banadır. Bu nedenle izlenmesi gereken yol, evinizi sizden alacak kişi evin tüm ödemesini nakit olarak yapacaksa, bu kişiyle bankaya gidip sizin üzerinizdeki mortgage borcunu kapattırmak en doğrusudur. Eğer alıcınız peşin ödeme yapacak durumda değilse ve evinizi mortgage sistemi ile almak istiyorsa yine birlikte bankaya gidip bankanın onayladığı şartlarda devir teslim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Morgage ile alınan konut kiraya verilebilir mi?

Morgage, yatırım amacıyla konut satın alanların da tercihlerinin başında geliyor. Yatırım amacıyla mülk alıp kiraya vermeyi amaçlayanlar için mortgage ödemeleri hiçbir engel teşkil etmiyor. Kişi bir mülkü mortgage sistemi ile satın alabilir ve bu evi rahatlıkla kiraya verebilir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017