Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Muğla'nın Sarı Yazı

Muhteşem doğası ve denizi ile Muğla, tatilcileri bekliyor.
Muğla'nın Sarı Yazı
Muğla, Ege Bölgesi’nin en güneyindeki ilimizdir. İl topraklarının küçük bir bölümü Akdeniz Bölgesi içinde kalır. Yöre, Anadolu’nun en dağlık, en engebeli yörelerinden biridir. Bu yapı kıyılara da yansır ve yarımadalar, koylar meydana getirir.

Dünyaca tanınan Bodrum, Datça ve Marmaris tatil merkezleri bu kıyılardadır, Fethiye ve Köyceğiz de öyle… Ne derece doğrudur bilemeyiz ama girintili çıkıntılı Muğla kıyılarının bin 124 kilometre tuttuğu, İspanya sahillerinin toplam uzunluğu ise sadece 800 kilometreyi bulduğu söylenir.

Muğla’yı ziyaret edenler, yaratanın bu yöreye cömert davrandığını söylerler ki bu gözlemleri doğrudur. Muğla, güzellikler ve farklılıklar sadece kıyıları, koyları, denizi, plajları ile sınırlı kalmaz akarsuları, gölleri, dağları, vadileri de içine alır.

Söz gelişi denizi, yatçılık, yelken, sualtı ve su üstü sporları için idealdir. Dağlarına dağcılar tırmanır, paraşütçüler yamaç paraşütü ile uçar, meraklıları çaylarda rafting yapar. Akarsu boyları, ormanlar ve yayalar kamp yapmak ya da yürümek isteyenlere çeşitli seçenekler sunar. Yaylaları yayla turizmine son derece elverişlidir. Dağlarında ise kış mevsiminde kış sporları yapılır. Şayet yorgun ya da hastaysanız Köyceğiz Kaplıcaları ve çamur banyolarını öneririz.

Muğla balıkları ve balıkçılığıyla da ünlüdür. Gökova Körfezi Iagos, mercan, barbun, levrek, kefal ve pek çok çeşitli balığın merkezidir.

Muğla otelleri ise doğaya uyum sağlayan konseptleriyle size muhteşem bir tatil yaşatır.

Haberin tamamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017