Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Muhteşem Yüzyıl Dizisinin Yapımcısı Timur Savcı Röportajı

Muhteşem Yüzyıl dizisine hayat veren isim kariyerine reklamcılıkla başlayan, ardından televizyona geçerek on beşe yakın diziye imza atan Tims Production Kurucusu Timur Savcı... Savcı ile bir araya gelerek yapımlarını, Türk dizi sektörünü, en beğendiği dizileri ve yeni projelerini konuştuk.
Muhteşem Yüzyıl Dizisinin Yapımcısı Timur Savcı Röportajı
Dilerseniz öncelikle reklamcılık geçmişinizde bahsedelim. O dönemleri biraz anlatır mısınız?

Bu işlere aslında bir reklam şirketinin prodüksiyon işlerine yardım ederek başladım. 1998 yılına kadar kesintisiz olarak reklamın hep prodüksiyon kısmında yer aldım. 1998 yılından sonra televizyonla tanıştım. İki yıl sonra tekrar reklam sektörüne prodüksiyon yapmaya devam ettik. Sonrası artık televizyon oldu.

Peki, ilk diziniz hangisiydi?

İlk dizim “İkinci Bahar”dı. Bu dizide prodüksiyon amiri olarak çalıştım. Kendi çektiğim ilk dizilerse “Sağır Oda” ve “Kavak Yelleri” oldu. Kendi şirketimle çektiğim ise yaklaşık on be dizi var.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017