Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Haberleri ve Reklamları

1991 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kurdu. 1992 yılında "MSM Ormanı"nı kurdu. 1995 yılında Hamlet Efendi adlı oyunu ödül aldı ve Devlet Tiyatroları'nda oynandı.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Haberleri ve Reklamları

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Hakkında

29 Ekim 1943 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. Sahneye ilk kez 1953 yılında bir ilkokul piyesinde çıktı. Ve aynı yıl Doğan Kardeş çocuk dergisinde şiirleri yayımlandı. Yine bu yıllarda İstanbul Radyosu Çocuk Kulübü’nde mikrofonla tanıştı. Vefa lisesinde okudu.

1956-57 yıllarında çeşitli amatör tiyatro topluluklarında rol aldı. 1960 yılında İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda profesyonel oldu. 1961 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. 1962 yılında ilk filmini çevirdi. 1963 yılında ilk özel tiyatro çalışmalarını yaptı.

Münir Özkul ve Muammer Karaca Tiyatrolarına girdi. 1963-64 yıllarında sanat dergilerinde şiirleri çıktı. 1964-66 askerlik yılları ve oyun yazma denemeleri. 1966 yılında Ulvi Uraz Tiyatrosu’na girdi. 1967 yılında arkadaşlarıyla birlikte Halk Oyuncularını kurdu. 1968 yılında ilk kez kendi özel tiyatrosunu açtı ve aynı sezon İstanbul Tiyatrosu’nda çalıştı. 1970 yılında sahne, film, TV çalışmalarında bulundu. Aynı yıl kızı Elif dünyaya geldi. ilk kitabı 1975 yılında yayınlandı. Yayınlanmış 41 kitabı var ve bunlardan 9 tanesi okullarda yardımcı ders kitabı olarak okutuluyor. 1982 yılında bir yayınevi kurdu. Yine aynı yıl İstanbul B.Konservatuvarı ve sonradan İ.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda Türk Tiyatrosu öğretmenliği yaptı. Aynı yıl, yazar arkadaşı Kandemir Konduk’la birlikte “Güldürü Üretim Merkezi”ni kurdu ve büyük gazetelerde mizah sayfası yönetti.

1991 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kurdu. 1992 yılında “MSM Ormanı”nı kurdu. 1995 yılında Hamlet Efendi adlı oyunu ödül aldı ve Devlet Tiyatroları’nda oynandı. 1996-98 Cumhuriyet gazetesinde yazdı. 1997 Devlet Tiyatroları’nda oyun yönetti. Aynı yıl Babam adlı oyunu ödül aldı. 1998 yılında ilk kez adını taşıyan tiyatrosunu kurdu. 2001 yılında MSM Huzurevi’ni kurdu. Yüz civarında filmde, elli civarında oyunda, binden fazla radyo ve TV. skecinde rol aldı, bunların bir bölümünü yazdı ve yönetti. 25’den fazla oyun, 8 sinema filmi ve 5 TV dizisi yönetmenliği yaptı.

Dergilerde Yayınlanan Müjdat Gezen Sanat Merkezi Haberleri ve Reklamları

Pembe Çarşı'da açılan Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Röportaj: Dilhun Gökçe - Fotoğraf: Sercan Balamur

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin Bursa şubesi açıldı

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin Bursa şubesi açıldı

Pembe Çarşı AVM'de açılan Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Bursa Müjdat Gezen Sanat Merkezi Pembe Çarşı'da açılıyor

MSM Bursa Sanat aşkıyla açıldı.

Sanatın Kalbi Bursa'da Atacak - Bursa Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Msm

MSM Bursa Açılıyor!

Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Panora - Alışveriş ve Yaşam Merkezi - Ankara

Müjdat Gezen Sanat Merkezi - MSM

Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Tiyatro Akşam Okulu

Müjdat Gezen Sanatevi

Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Panora Alışveriş Yaşam Merkezi - MSM Branşlar - MSM Branş Dersleri

Müjdat Gezen - Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Tansel Aksoy - Bahadır Tokmak

Ankara'da sanatçıları buluşturan merkez: Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Ankara MSM 2009

Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Panora Alışveriş Merkezi - MSM Konservatuvar

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017