Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mustafa Soydan, Blog’u İle Modayı Yeniden Yorumluyor

Moda gündemini çizgileriyle yeniden yorumlayan illüstrasyon sanatçısı Mustafa Soydan, çalışmalarını blog’unda sergiliyor. Hayal gücünün kapısını takipçilerine açıyor.
Mustafa Soydan, Blog’u İle Modayı Yeniden Yorumluyor
Başka birçok sanat dalı gibi illüstrasyon da, Türkiye’de geçim kaynağına dönüşme şansı bulamayan bir alan. 27 yaşında grafik tasarımı mezunu Mustafa Soydan da genç bir illüstrasyon sanatçısı. Moda illüstrasyonu konusunda çalışabileceği bir mecra bulamayınca reklamcı olmaya karar vermiş. Muhteşem çizgilerini sergilemek içinse bu blog’u açmış. Blog’unun içeriğini “ilham aldığım her şey” olarak ifade eden Soydan; kafede, sokakta, vapurda gördüğü ve kendisinde moda konusunda çizme isteği uyandıran her görüntüden etkilenebiliyor.

Ayrıca çeşitli ülkelerden moda dergilerinin kapaklarını, kampanyaları, ikonik moda çekimi karelerini, catwalk görüntülerini, afişleri yeniden yorumluyor. En ilginci de blog’da yer alan çizim videoları. Bazı çizimlerin üzerlerine yerleştirilmiş videolardan, çalışmaların ortaya çıkış süreçlerini izleyebiliyorsunuz.

Soydan, yüklediği her çizimin üstünde yaklaşık bir ile beş gün arasında uğraştığı için, sitenin güncellenme hızı da diğer blog’lara nazaran biraz yavaş elbette. Ama gelen yeni post beklemeye kesinlikle değiyor.

Haber kaynağı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017