Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Mütekabiliyet Yasası Yabancıya Vize Verdi

Türkiye'de yabancıya konut satışına izin verecek mütekabiliyet yasasının yürürlüğe girmesiyle yavru vatan Kıbrıs'ın siyasi kaderi ne yönde değişecek?
Mütekabiliyet Yasası Yabancıya Vize Verdi
Mütekabiliyet Yasası Bakanlar Kurulunca belirlenen ülke vatandaşlarına mülk edinme hakkı veriliyor. Yabancıları edinebilecekleri taşınmazlar ve sınırlı hakların toplam alanı özel mülkiyete konu alanlar için ilkçe yüzölçümünün yüzde 10’unu, ülke genelinde ise kişi başına 30 hektarı geçemiyor. Türkiye’nin ülke, kişi, coğrafi bölge, süre, sayı, oran, tür, nitelik, yüzölçüm ve miktar olarak belirleyebilecek, sınırlandırabilecek ve yasaklayabilecek durumda olması yasaya gelebilecek tepkileri önleyebilecek nitelikte. Dolayısıyla söz konusu yasal düzenleme gayrimenkul için büyük gelir getirecek bir kapıyı aralamış oluyor.

Yabancılar İstanbul’un yanı sıra Antalya, Fethiye, Göcek, Bodrum gibi sahil kesiminde yer alan lokasyonlara ilgi duyarken, ‘mütekabiliyet yasası’ Kıbrıs gibi alternatif eğlence turizminin özgürce yaşandığı bir bölgeyi nasıl etkileyecek? Yabancıların Kıbrıs konusunda şimdilik yastık altında tuttukları hevesleri, KKTC ile aynı arenayı paylaşan Rum kesimi için siyasi anlamda ne ifade ediyor olabilir?

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017