Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Nadide Sultan'ın Yeni Albümü 'Hayat Aşktan Yana'

Pop müziğin başarılı isimlerinden Nadide, yeni hazırladığı albümü “Hayat Aşktan Yana” ile dinleyicilerin beğenisini kazandı. Artık “Nadide Sultan” yerine “Nadide” olarak anılmak istediğini belirten güzel sanatçı ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
Nadide Sultan'ın Yeni Albümü 'Hayat Aşktan Yana'
Yeni albümünüz “Hayat Aşktan Yana” ile dinleyicilerinizin beğenisini kazandınız. Albümünüzün hazırlanma aşaması hakkında bilgi verir misiniz?

TMC müzikle anlaştıktan sonra Mustafa Karahan’la bir yol haritası belirledik. 10 ay önce başladık çalışmaya. Amacımız beni en doğru yansıtan albüm olmasıydı. Mustafa Bey başta kendisi olmak üzere bana bir ekip kurdu ve akustik bir sound olmasına karar verdik. Sonra bir sürü şarkı bulduk, dinledik ve o ekiple oylayarak karar verdiğimiz şarkıları demo yapıp sesimden dinledik. Sonra yine oyladık, eserlere karar verdik. Aranjörlerimiz Sadun Ersönmez ve Nevzat Yılmaz’la stüdyo kısmı başladı. Ve ondan sonrası malum beni en doğru yansıtan albümümüz karşınızda.

Albümde kimlerle çalıştınız?

Aranjörlerimiz Nevzat Yılmaz ve Sadun Ersönmez. Besteci ve söz yazarları; Serdar Aslan, Aysuda Ülkü Zeren, Namık Naglıyev, Edip Emre, Hülya Şenkul, Cem Özkan ve Müfide İnselel. Fotoğraflarımızı Zeynel Abidin Ağgül. İlk klibimiz “Kimsesiz Birini” ise Hakan Yonat çekti.

Sizi en çok hangi şarkınız etkiledi?

Hayat Aşktan Yana’nın her şarkısı çok özel. Biz albüme başlarken Mustafa Bey’le her şarkı çıkış şarkısı gibi olmalı demiştik ve ne mutlu ki öyle de oldu…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017