Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Nasıl Ceo Olunur?

Çocukluktan bu yana insan hayatında kuşkusuz büyük bir yeri olan eğitim hayatı, dünyanın önde gelen şirketlerini yöneten CEO’lar için de apayrı bir öneme sahip…
Nasıl Ceo Olunur?
Yaşam biçimleri, zamanı nasıl değerlendirdiklerini her zaman merak edilen; şirketin en önemli temsilcisidir CEO’lar… Hatta biraz daha ileri giderek CEO’lara iş hayatının rock yıldızları bile diyebiliriz. Peki, hep bir merak konusu olan, milyonlarca dolarlık şirketleri yöneten, büyük ortaklıklara ve yatırımlara karar veren dahası koskoca bir organizasyonu kusursuzca yönetmeye çalışan bu liderler bugüne kadar nasıl bir eğitim hayatından geçti, hiç merak ettiniz mi?

US News, her yıl geliri ve hacmine göre dünyanın en büyük ilk 500 şirketini ‘Fortune 500’ ismiyle yayınlıyor. Bu 500 şirketin CEO’ları arasında yapılan araştırmada ise iş dünyasının liderlerinin eğitim geçmişleri inceleniyor.

Çalışmanın bir bölümünde Yahoo’nun eski CEO’su Scott Thompson eğitimi konusunda yalan söylediği için şirketten atılmış olduğundan bahsediliyor. Yahoo’da CEO olmak için aldığı eğitiminin yeterli olmadığını düşünen Thompson, CV’sine bilgisayar mühendisliği okuduğu gibi “küçük” bir yalanı sıkıştırmıştı. Kötü bir örnek olsa da Thompson örneği, bize iş dünyasının zirvesine çıkan basamaklarda eğitimin ne kadar önemli yer tuttuğunu anlatıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017