Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Neden Rüya Görürüz?

Gece yatağımıza yatıp uykuya daldıktan sonra bazen iyi bazen de kötü rüyalar görürüz. Nedenini hiçbir zaman anlayamayız ve rüyalarımızın yorumunu bulmaya çalışırız. Esas soru ise şu: neden rüya görürüz? Hiç düşündünüz mü?
Neden Rüya Görürüz?
İtiraf edelim, rüyalarla ilgili pek çok soru takılır tepimizin kafasına. Bir sabah rüya görmediğinize takılır; bazen kabusla uyanır, anlam vermediğiniz rüyalar olduğunda yorumlarını aramaya başlarsınız… Oysa yatağa yatıp uykuya daldığınız andan itibaren, sizi uyandığınız zaman pek azını hatırladığınız ve anlamlandırmanın çok da kolay olmadığı kısa filmler bekler… İşin en tuhaf yanıysa, vücdumuzun uykuya değil rüyaya ihtiyacı olması. Uzmanlara göre uyku sadece beynimizin dinlenmesini sağlayan ve rüyaya zemin hazırlayan ve ortalama yaşam süresinin 20 yılını kapsayan bir eylem.

NP İstanbul Etiler Polikliniği’nden Psikolog Dr. Cengiz Demirsoy’a göre; sık görülen kabuslar hayatınızda yolunda gitmeyen, canınızı sıkan ve endişe duyduğunuz şeylerin birer yansıması. Eğer, kaygılı olduğunuz bu durumu ortadan kaldıramaz ve kabus görmeye devam ederseniz en iyi çözüm bir psikoterapiste görünmek.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017