Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

New Orleans Burlesque Festivali

Kısa bir süre öncesine kadar New Orleans ve seksi festival sözcükleri herkesin aklına sadece Mardi Gras’yı getiriyordu. Lakin son yıllarda düzenlemeye başlayan Burlesque festivali, Mardi Gras’ın pabucunu dama attı. Işıltı, yetenek ve seksapeli bir araya getiren festival, bu sene 13-15 Eylül arasında düzenlenecek.
New Orleans Burlesque Festivali
Doğu için oryantal neysse Batı için de burlesque dansı aynı anlama sahip. Tıpkı oryantal gibi burlesque dansı da sadece adın bedeninin seksiliğinden beslenmez. Elbette her iki dansın da çıkış noktası erotizmdir lakin dansa güzelliğini veren sadece bir çift uzun bacak veya şekilli kalçalar değil aynı zamanda dansçının ustalığı, deneyimi, müzik kulağı.

Seyirciyi memnun eden tek etmen de dansçının güzelliği değil. Kostümler, genel ambiyans da sonucu çok etkiliyor. 18’inci yüzyılda İtalya ve Fransa’da soylu erkeklerin en büyük eğlencesi burlesque dansı izlemekti. En güzel ve en yetenekli dansçılar bütün hünerlerini iyi bir burlesque dansçısı olmak için harcıyordu. Zira burlesque dansı çok rafine bir eğlenceydi ve dansçılar da diğer dansçı kızlara göre toplumda daha saygın bir yere sahipti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017