Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Nil Karaibrahimgil Kimdir?

Türk pop müziğinin farklı tarzdaki sanatçısı Nil Karaibrahimgil, sevilen şarkıları ve tarzıyla herkesin ilgisini topluyor. 1976’da Ankara’da dünyaya gelen Nil Karaibrahimgil hakkında bilmediklerinizi sizler için araştırdık.
Nil Karaibrahimgil Kimdir?
1976 yılında Ankara’da doğan Nil Karaibrahimgil’in babası müzikomani şarkısıyla tanınan müzisyen Suavi’dir. Türkiye Turizm Ateşesi olan amcası Selami Karaibrahimgil ise Modern Folk Üçlüsü’nün elemanlarından biridir. Müzikle ve sanatla iç içe yetişen Nil Karaibrahimgil, “Nil’in Dünyası” adlı ilk albümünü 2012 yılında Ozan Çolakoğlu ile çıkardı.

Reklamevi’nde 1998 yılında yarı zamanlı reklam yazarlığı yapan Nil Karaibrahimgil, 2000 yılında da B.Ü. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Reklam müzikleri de yapan Nil, Hüner margarin ve first duo sinema reklamlarıyla Kristal Elma Ödülü'nü aldı. Birçok markanın jingle’ını da yapan Nil, farklı tarzdaki müziği ile müzikseverlerin beğenisini kazandı. Turkcell Hazırkart reklamında “Özgür Kız” olarak tanınan Nil Karaibraimgil, Türkiye’nin diline dolanan “Ben Özgürüm” adlı parçayı seslendirdi. Bu reklam Nil’in tanınmasında dönüm noktası oldu.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017