Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Nilüferdeki Sürücü Kursları

Milli Eğitim Bakanlığının o yıl için belirlemiş olduğu her ayın belirli tarihlerinde sürücü kursları dönemlerini açarlar.
Nilüferdeki Sürücü Kursları
Eğitim Akışımız

Sürecin Genel İşleyişi;
Milli Eğitim Bakanlığının o yıl için belirlemiş olduğu her ayın belirli tarihlerinde sürücü kursları dönemlerini açarlar ve Merkezi sistem ise 2 ayda bir yazılı sınav düzenler.Yani yılda 6 yazılı sınav düzenlenir.Her sınava iki dönem adayları birlikte katılır.

Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar yazılı sınavdan 3 yada 4 hafta sonra direksiyon sınavına girerler ve her ilçenin direksiyon sınavı için kullandığı güzergah farklıdır.Kurumumuzun bağlı bulunduğu Nilüfer ilçesinin sınav güzergahı Çalı mevkiidir.

Direksiyon sınavında en çok merak edilenlerden biri olan direksiyon sınavı esnasında aracın arkasında oturan komisyon üyelerinin kim olacağıdır. Komisyon üyeleri Kamu okullarında öğretmenlik yapan ve aynı zamanda MEB'den sınav komisyon üyeliği sertifikası olan öğretmenlerdir.

Direksiyon sınavı esnasında arkada 2 komisyon üyesi ve yanınızda direksiyon hocanızla eğitim gördüğünüz araçta sınava tabii tutulursunuz. Başarılı olan adaylara sürücü kursu sertifika düzenler ve ehliyet dosyanızla trafik müdürlüğüne başvurup 1 hafta içinde ehliyetinize sahip olabilirsiniz.

Teorik Eğitim Kısmı
Dönem açılma tarihi kayıtların sona erdiği ve dönem derslerinin başladığı tarihtir. Adaylar 3hafta süre ile(17 gün) hafta içi her gün teorik eğitime katılırlar. Dönemler 2 grup şeklinde açılır, gündüz ve akşam grupları. Gündüz grubunun dersleri 09:30-12:00 saatleri arasında, akşam grubunun ise 18:30-21:00 saatleri arasında yapılır. Toplamda 35 saat Trafik,21 saat Motor ve 12 saat İlkyardım teorik eğitimi böylece tamamlanmış olur.

Direksiyon Eğitimi Kısmı
Adaylardan teorik eğitimleri devam ederken direksiyon eğitimi için uygun oldukları günleri ve zaman aralıklarını vermeleri istenir ayrıca bilgiler alınırken araç ve usta öğretici anlamında tercihleride sorulur. Kurum idaresi ve eğitim danışmanıyla birlikte tercihler doğrultusunda değerlendirme yapılıp adayın direksiyon programı hazırlanır.
Kurumumuzun en hassas olduğu taraf olan Direksiyon eğitiminde iki noktaya çok önem veririz;

    1. Adayların Direksiyon Programlarının 20 Ders saatlik (yasayla sunulmuş bir haktır) yapılması,
    2. .Her adayın şehir içi trafiğe doğru akan kademeli bir eğitim programına tabii tutulması.

Yani adaylar direksiyon eğitimlerini tamamen şehir içi trafikte sürdürürler.
Direksiyon eğitimlerinde amacımız;
Adaya Maksimum Refleks Kazandırmaktır.

Bu anlamda gayemiz; adaylarımızı sürücülük hayatlarında karşılaşabilecekleri durumlar ile sürücü adayı iken karşılaştırmak ve tepkilerini reflekse, profesyonellik zincirinde, dönüştürmektir.Bunun içinde 'ÖNCE İNSAN' diye başlayan alternatif bakış açımızı 11 yıllık birikimimizle sizlere sunuyoruz ve gayemiz güvenli sürüşlerle güvenli yollar yaratmak.
Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017