Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Nişantaşı, III. Restoran Haftası Yapıldı

Bu sene üçüncüsü gerçekleşen şehirdeki gastronomik buluşmayı sağlamak amacı ile hayata geçirilen Restoran Haftası...
Nişantaşı, III. Restoran Haftası Yapıldı

"Bu sene üçüncüsü gerçekleşen şehirdeki gastronomik buluşmayı sağlamak amacı ile hayata geçirilen Restoran Haftası, lezzet meraklılarını Nişantaşı'da ağırladı. Şişli Belediye'sinin şehir kültürel yaşamına katkı sağlama projesi olan "Restoran Haftası", Kayra Şarapları sponsorluğunda 10 – 20 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleşti. 10 gün boyunca Nişantaşı sokakları ve restoranları yeme-içme kültürü, eğlence ve sanatla ilgili etkinliklerle doldu taştı.Katılımcıların hazırladıkları fıçılar ise görülmeye değerdi.

Diva dergisi de Nişantaşı MİDPOİNT'de cemiyet dünyasının seçkin isimlerine bir yemek daveti vererek bu etkinliğe katıldı.

Fıçı süslemesini moda tasarımcısı GÜL AĞIŞ ın yaptığı Diva fıçısı 1 hafta boyunca Maçka Caddesi Armani kafe önünde sergilendi. DİVA ile Kayra'nın birlikte verdikleri öğle yemeğine H & M kurumsal iletişim müdürü Pelin Atay Kuran, Perihan Akı, Seval Birinci, Sinem Yıldırım, Günsel Ülkü, Arzu Kunt, Merit Otelleri Denetim Kurulu Başkanı Serap Tibuk, moda tasarımcısı Gül Ağış katıldı.

Diva İstanbul temsilcisi Mukaddes Kaya Güney,genel yayın koordinatörü Pakize Sükan, Demet, Nur, Ayşe ve Zuhal'de oluşan DİVA ekibi, Midpoint Müdürü Erdal Karahan ve Kayra Yetkilileriyle yapılan öğle yemeği oldukça başarılıydı.

Gelenekselleşen Restoran Haftası, bu sene ilk kez gerçekleşecek "Celebrity Chef's" etkinliği kapsamında, dünyanın en sevilen 10 şefi arasında gösterilen ve pek çok önemli ödülün sahibi Alan Coxon'u ağırladı. Geçtiğimiz yıl Fransız Mutfak Konseyi tarafından "Maitrise Escoffier 2010" ödülüne layık görülen Coxon, eski yemek tariflerini ve mutfaktaki malzemelerin kökenlerini araştırdığı, kimi zaman tarih sahnesinden silinmiş tarifleri yeniden hayata geçirdiği için, dünyada 'gıda arkeoloğu' olarak biliniyor. Alan Coxon, Restoran Haftası kapsamında, 2 gün boyunca özel tarifleriyle farklı menüler hazırladı.

Katılımcı Restoranlar:
37, Aşşk Kahve, Beymen Brasserie, Cafe Inn, Cafe Wien, Cafe Zone, Casita, Cento Per Cento, Creperie Corridor, Delicatessen, Den Cafe, Food Factory, Galata, Hünkar, Kırıntı, Köşebaşı, Mania Gourmet, Midpoint, Nisantasion, Ottoman, Park Hyatt İstanbul "The Prime", Park Şamdan, Passage 55, Piyasa, Ranchero, Maybe Salomanje, Sushico, The House Cafe Teşvikiye, Therapy, Tribeca, Touch Down, Zanzibar.

Restoran Haftası'nda neler var?
-Michelin yıldızlı restoranlarda çalışmış ve dünyanın en sevilen 10 şefi arasında sayılan Alan Coxon özel menüler.
-Nişantaşı sokaklarının 10 gün boyunca adeta bir sergi salonuna dönüştü.
-Sokak enstalasyonları konusunda farklı uygulamalarla dikkatleri çeken Nişantaşı, bu kez de fıçılarla uygulanan konsept eserlere ev sahipliği yaptı.
-Yine hafta boyunca, restoran ve cafelerin ev sahipliği yapacağı yemek sohbetlerinde ise gurmeler, etkinliğe katılan dergilerin yazarları ve sosyal hayatın önde gelen isimleri buluşup, birbirinden keyifli sohbetlere imza attılar.
-Mine Dikbaş ve Tuğba İşbakan, "Picasso ve Matisse Tablolarında Sofra Sanatı"nı yorumladılar.
-Hafta kapsamında Nişantaşı City's Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen şefler yarışmasının yanı sıra; stil ve lezzet sohbetleri ile tasarımcılarla birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleşti.
-Unilever Foodsolutions da Knorr ve Lipton markalı profesyonellere yönelik ürünleriyle bu etkinlikte menülere lezzet katacak.
-Barmenler şaraplar ile özel kokteyller hazırladılar.
-Diva dergisi Midpoint'te cemiyet hayatının renkli isimlerini ağırladı.

Restoran Haftası ile ilgili tüm bilgilere www.restoranhaftasi.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.
Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017