Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Nokia'dan 808 PureView Devrimi

Devrimsel nitelikte bir değişim sağlayan Nokia 808 PureView, 41 Milyon Piksel'lik kamera algılayıcısı ile üst düzey görüntü deneyimine yeni bir yaklaşım getirdi.
Nokia'dan 808 PureView Devrimi
5 yıl boyunca yaklaşık 400 kişinin ortak çalışmaları sonucu ortaya çıkan PureView, standart (2/3, 5 ve 8 Megapiksel) çözünürlüklerde yedi piksellik bilgiyi bir piksele sıkıştırarak olabilecek en net görüntüyü elde etmenizi sağlıyor. Böylece yüksek çözünürlüklerdeki (maksimum 38 Milyon piksel) görüntüleri yakalamak, netlikten ödün vermeden yakınlaştırmak, keserek yeniden boyutlandırmak ve görmek istediğiniz detaylara odaklanmak mümkün oluyor.

Güçlü çekim özelliğine sahip olan Nokia 808 PureView ile düşlediğiniz fotoğrafları çekebilirsiniz. Fakat cihazı elinize aldığınız zaman, kameranın yaratmış olduğu ağırlığı hissediyorsunuz. PureView teknolojisi için daha büyük bir mercek kullanılan cihazın boyutları da aynı oranda büyütülmüş. PureView’in boyutları (123,9 x 60,2 x 13,9) mm kalınlığında ve 169 gr ağırlığa sahip. Cihazın arka kısmında yer alan kameradan dolayı bir eğim söz konusu. Bu eğimin, telefonun tuşlarına dokunurken, işaret parmağına destek vererek daha kolay bir kullanım sağladığını söyleyebiliriz. Fakat estetik açıdan olumsuz bir görü ntü sergiliyor. Nokia PureView’in ekranı 4 inç ve cihazın üzerinde arkadan aydınlatma ile kolaylıkla görülebilen üç adet tuş yer alıyor. Yeşil ve kırmızı tuşlar çağrı kabul etme ve reddetme gibi işlevleri gerçekleştirirken ortada bulunan tuş ise uygulama menüsüne girmeyi ve başka bir uygulamadan giriş ekranına dönmeyi sağlıyor. Ekranın ön yüzünde VGA çözünürlük destekli aynı zamanda video aramalar için kullanılan bir kamera bulunuyor. PureView’in solunda herhangi bir tuş yer almazken, sağında kamerayı kolaylıkla açarak çekim sağlayan kamera tuşu, ekran kilidi sürgüsü ve ses kademe tuşları yer alıyor. Cihazın üstünde 3,5 mm kulaklık girişi, micro USB ve micro HDMI çıkışı bulunmakta. Cihaza klasik bir fotoğraf makinası görüntüsü kazandıran Xenon flaş ve 41 Milyon Piksel’lik Carl Zeiss algılayıcıya sahip olan kamera, cihazın arkasındaki bölümde yer alıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017