Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Nokia Ve Microsoft'un Umudu Windows 8!

Microsoft'u açmazdan çıkartabilecek tek şey, Windows 8'in cep telefonu ve tablet sürümündeki başarısı olacak.
Nokia Ve Microsoft'un Umudu Windows 8!
Nihayet Windows 8’in resmi çıkış tarihi açıklandı. ABD’de düzenlenen işortakları toplantısında yeni işletim sisteminin satış tarihi 26 Ekim olarak açıklandı. Masaüstünde, dizüstünde, tablette, cep telefonunda aynı şekilde çalışacak olan yeni işletim sistemi, mobil tarafta işbirliğine giden Microsoft ve Nokia’yı kötü gidişten kurtarabilecek mi?

Microsoft, halka açıldığı 26 yıl öncesinden beri ilk kez zarar açıkladı. Microsoft’un 2012 yılı ikinci çeyreğinde 492 milyon dolar zararı tarihte bir ilk oldu. Nokia’nın durumu ise zaten belli. Üst üste zarar açıklayan şirket, son çeyrekte 1 milyar dolar zarar açıkladı. Geçtiğimiz çeyrek, bu zarar rakamı 1.6 milyar dolardı.

Microsoft’un açıkladığı zararın sebebi olarak, Internet reklam gelirlerinden düşündüğü geliri elde edemediği ve Google ile yaptığı rekabette pek de başarılı olamadığı söyleniyor. Microsoft her ne kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olsa da şirketi bu açmazdan çıkartabilecek tek şey, Windows 8’in cep telefonu ve tablet sürümdeki başarısı olacak.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017