Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Nöro Pazarlama Nedir?

Pazarlamanın odağı olan insanın, beyninin nasıl çalıştığını ve nasıl karar verdiğini bilimsel tekniklerle ölçen bilim pazarlama alanı Nöro Pazarlama, yeni tüketicileri hedefliyor.
Nöro Pazarlama Nedir?
Nöro pazarlama, 1990 yılının ikinci yarısında, ilk kez Harvard Üniversitesi’nden Prof. Gerry Zaltman’ın işlevsel manyetik tınlaşım cihazını pazarlama araştırmalarında kullandığın duyurmasıyla gündeme gelmişti. Bu çalışmaları, 2002 yılında, nöro pazarlama kavramı ile ifade eden ise Prof. Ale Smidts oldu.

Dünyada Nöro Pazarlama büyük şirketler tarafından Pazar araştırmaları kapsamında özellikle son iki yılda hızla yayılarak kullanmaya başlandı. Bu sistem perakendede kullanıldığında satış elemanlarından mağazanın görsel tasarımına, mağazadaki kokudan ışığın şiddetine kadar müşterinin bilinçaltında yatan gerçek mağaza algısının ortaya çıkarılmasını sağlıyor. Pazarlamanın odağı olan insanın, beyninin nasıl çalıştığını ve nasıl karar verdiğini bilimsel tekniklerle ölçen bilim pazarlama alanı Nöro Pazarlama, yeni tüketicileri hedefliyor. Tüketicilerin duygularını analiz ederek, hangi markayı, ürünü, rengi, kokuyu, müziği neden tercih ettiğini tespit eden pazarlama yöntemi markaların görüş alanında!

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017