Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Norveç'e Kuşbakışı...

Pulpit Kayası veya Norveç dilindeki adıyla Preikestolen, dünya üzerinde turistleri çeken merkezlerin arasında ilk sırada yer alıyor.
Norveç'e Kuşbakışı...
Pulpit Kayası veya Norveç dilindeki adıyla Preikestolen, dünya üzerinde turistleri çeken merkezlerin arasında ilk sırada yer alıyor. Uzun ve yorucu bir yürüyüş sonunda ulaşabildiğiniz kayanın tepesine çıktığınızda ayaklarınız altına serilmiş manzaraya baktığınızda yorulduğunuza değdiğini anlayacaksınız.

Fiyortlarıyla ünlü Norveç'in güneyinde Lyse fiyordunda bulunan Pulpit Kayası'na iki saatlik bir yürüyüş sonunda ulaşabilirsiniz. Deniz seviyesinden 600 metre yüksekliğe ulaşan ve tepesinde 25m2 bir düzlüğe sahip bu doğal harika 10 bin yıl önce Buz Çağı'ndan kalmış. Kayanın ihtişamı buraya çıkmayı tercih etmeyen insanlar için deniz üzerinden bot aracılığıyla da görülebiliyor.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Norveç

Dergilerde yayınlanan Norveç ile ilgili haberleri buradan okuyabilirsiniz..

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017