Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Nursema Öztürk, Tasarım Dünyasını Anlatıyor

On parmağında on marifet dediğimiz insanlardan Nursema Öztürk. Sürekli çalışıyor, üretiyor, eğitiyor ve hiç yorulmuyor. Yaptığı işlerden mutlu oluyor ve hepsini keyifle yapıyor. Hayatı kolaylaştıracak tasarımlar yapan Nursema Öztürk’le kendi tasarım dünyasını konuştuk.
Nursema Öztürk, Tasarım Dünyasını Anlatıyor
Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?

Çocukluğumdan beri içine hep var olan resim yeteneğim sayesine 1984 yılında Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık ve Endüstri Tasarımı bölümüne girdim ve 1987 yılında yüksek lisansımı Mimar Sinan İçmimarlık Bölümünde yaptım. Öğrencilik yıllarımda her yıl mutlaka bir ofiste çalışarak deneyim kazandım. Yüksek lisans yaparken part time olarak girdiğim Atölye Mimarlık’a ortak oldum ve çok başarılı projeler yaparak 9 yıl çalıştım. Bu süreçte 1993’te ofis mobilyaları üretim tesisi kurduk ve aynı zamanda yüksek lisans tezim olan ofis mobilyaları konusunda ciddi çalışmalar yapma şansı buldum.

Sizin çok yönlü bir hayatınız var. Kendi tasarımlarınız, üniversitede ders verdiğiniz öğrencileriniz ve pek çok tasarımcıyı bir araya topladığınız projeleriniz var. Bunların hepsine birden nasıl yetişiyorsunuz ve nelerden besleniyorsunuz?

Çok yönlü olduğum doğru. Hiçbir zaman tek bir konu ya da alanla yetinmedim. Farklı alanlarda faal olmaktan keyif alıyorum. Renkli olmak, farklı konularla ilgilenmek ve üretmek beni çok motive ediyor. Bu yüzden 10 yıldır üniversitede öğrencilerle olmak ve onlara deneyimlerimi, mesleki tecrübelerimi aktarmak beni enerjik yapıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017