Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Obama, Sosyal Medya'nın Da Galibi

Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen 2012 seçimlerinde zafer yine Demokrat Partili Barack Obama'nın oldu. Eş zamanlı internete ve sosyal medya takip programı BoomSonar ile 2012 ABD başkanlık seçimimden konuşulanları inceledik.
Obama, Sosyal Medya'nın Da Galibi
2008 yılında başkanlık koltuğuna oturan Barack Obama, 2012 Başkanlık Seçimlerini de kazanarak üst üste ikinci kez ABD Başkanı olma başarısını gösterdi. Barack Obama, herhangi bir olağanüstü durum yaşanmazsa 2016 yılına kadar görevini sürdürecek. Bu arada 2012 Seçimleri, sosyal medyanın hayatımızla ne kadar iç içe geçmiş olduğunu bir kez daha gösterdi.

Barack Obama ve Mitt Romney’in, sosyal medya kanallarını seçim kampanyalarının önemli bir ayağı olarak konumlandırmaları, b iletişim kanallarının artan önemini göster önüne serdi. Sosyal medya kanalları, seçimler hakkında en çok tartışılan platform olurken, Twitter 6 yıllık geçmişindeki en yüksek kullanım oranına ulaştı. Rekor anında Twitter üzerinde dakikada 874 bin 560 tweet atıldığı tespit edildi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017