Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Obezite Nedir? Korunma Yolları Nelerdir?

Obezite terimini artık herkes bilmektedir. Obezite boyuna göre vücut ağırlığının oldukça fazla olmasıdır, şişmanlıktır. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada giderek obez nüfus artmaktadır.
Obezite Nedir? Korunma Yolları Nelerdir?
Obezite boyuna göre vücut ağırlığının oldukça fazla olmasıdır, şişmanlıktır. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada giderek obez nüfus artmaktadır. Ne yazık ki bu artış gelecek için daha fazla yaşam süresine sahip olan çocuk be ergen grubunda da görülmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü; obeziteyi vücutta sağlığı kötü yönde etkileyecek düzeyde yağ birikimi olarak tanımlamaktadır. Obeziteyi ölçüt olarak kullanırken erişkin bireyler için vücut kitle indeksi, boyun karesi kullanılırken, çocuk yaş grubunda daha çok yaş ve cinsiyete göre kilo eğrileri kullanılmaktadır.

Aşırı veya yanlış beslenme, yetersiz aktivite düzeyi ve psikolojik rahatsızlıklar obezitenin düzeyi ve psikolojik rahatsızlıklar obezitenin düzeltilebilir nedenleridir. Obezitenin yol açtığı psikiyatrik rahatsızlıkların çözümü için mutlaka uzmana başvurulmalıdır. Günümüzde bilimsel yöntemlerle şişmanlık tedavisi ekip işidir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017