Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ödediğiniz Kredi Kartı Aidatlarınızı Geri Alabilirsiniz!

Kredi kartı kullanıcılarından kesilen kart aidatını geri almak için açılan davaların sonucunda Yargıtay kredi kartı aidatı adı altında müşterilerden tahsil edilen paraların hukuksuz olduğuna ve 10 yıl geriye dönük olarak geri alınabileceğine hükmeden karar çıktı.
Ödediğiniz Kredi Kartı Aidatlarınızı Geri Alabilirsiniz!
Kredi kartı sahipleri uzun bir süre bankaların kredi kartı aidatlarıyla haksız kazanç sağladıkları düşüncesiyle kamuoyu oluşturmaya çalışmıştı. Tüketici hakları derneği de kredi kartı sahiplerinin yanında yer alarak kredi kartlarından yıllık aidatların alınmasından vazgeçilmesinin yanı sıra geçmişe dönük ödemelerinde taksitle geri verilmesi için yoğun bir çalışma içine girmişti. Bu çalışmalar neticesinde kredi kartı aidatlarının geriye dönük olarak alınması gündeme gelmiş, Yargıtay’ın aldığı karar sonucunda da süre geriye dönük olarak 2 yıldan 10 yıla çıkmıştı.

Konuyla ilgili olarak Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, Yargıtay’ın bu konuda çok önemli yeni ilke kararı verdiğine dikkat çekerek tüketiciler tarafından aidatların 10 yıl geriye dönük olarak talep edilebileceğinin altını çizmiş bu konuda isteyene gereken desteği verebileceklerini söylemişti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017