Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ofis Bölme Sistemleri: Son Yılların Trend Sektörü

Günlük yaşantımızın büyük bir bölümü işyerimizde geçiyor. Daha rahat çalışabilmek ve gelen konuklarımızı dahi iyi ağırlayabilmek için ofislerimizin iç açıcı ve şık olmasına dikkat ederiz. Bize bu imkanı sağlayanlar ise ofis bölme sistemlerini yapan işletmelerdir.
Ofis Bölme Sistemleri: Son Yılların Trend Sektörü
Üç yıl gibi kısa bir geçmişe sahip olmasına rağmen ofis bölme sistemlerinde büyük ivme kazanan Proje Montaj Ofis Bölme Sistemleri, yaptığı başarılı çalışmalarla sektörde kendisinden söz ettirmeyi başarmış bir firma.

Konu ile ilgili bilgi edinmek amacıyla firmanın yönetim kurulu başkanı Mehmet Deniz ile ilginizi çekeceğine inandığımız bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sayın Mehmet Deniz, Ofis Bölme Sistemi nedir?
Ofis bölme sistemini, en anlaşılabilir şekilde şöyle özetleyebilirim. Mevcut duvar mantığını, modern, estetik, fonksiyonel ve bu bütünlük çerçevesinde modüler, sökülüp tekrar kullanılabilen bir duvar sistemi olarak özetleyebilirim.

Sektör ile ne zaman tanıştınız?
İnşaat sektörü içerisinde yapmış olduğum çalışmalar ve araştırmalar neticesinde 1990'lı yılların sonunda tanıştım, ofis bölme sitemleri üreticisi olan bir firmada satış ve pazarlama koordinatörlüğü, ardından da yine sektörümüzde hizmet veren başka bir firmada 3,5 yıl genel müdürlük görevinde bulundum.

Proje Montaj Ofis Bölme Sistemleri firmasını ne zaman kurdunuz?
7 – 8 yıllık süreç içerisinde ofis bölme sitemleri ile ilgili piyasa ve müşteri araştırmaları yaptım. Gelen yoğun talep üzerine 2007 yılında kendi işletmemizi faaliyete geçirerek müşterilerimize direkt olarak hizmet vermeye başladık. Yalnızca ofis bölme sitemleri konusunda değil, bunların yanı sıra, Deniz Pet Shop, Deniz Saatçilik, Deniz Collection ve Deniz Otomotiv firmalarının da sahibiyim.

Firmanızı kurduktan sonra kendinize nasıl bir yol haritası çizdiniz?
Firmamızın adından da anlaşılacağı üzere, imalat sürecimize başlamadan önce, sektörde PROJE üreten firmalara MONTAJ desteği sağlamayı hedefledik. Kaliteli montaj işçiliğimiz ile her geçen gün yoğunlaşan ve bu defa firmalardan gelen yoğun ürün taleplerine karşılık verebilmek adına, montajla birlikte üretim de yapmaya karar verdik. Halen her ikisini de büyük bir hassasiyet ve yoğun çalışma zamanlarımızla devam ettirmekteyiz.

İlk yaptığınız önemli proje hangisiydi?
Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu olan Ülker fabrikasının taahhüt işlerini yaparak başladık. Zamanla diğer projeler üst üste geldi ve bugün yüzlerle ifade edilebilecek sayıda müşteri portföyüne ulaşmış olduk. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Monrol Nükleer Ürünler firmasından, Gemlik Serbest Bölgesi'ndeki Çimtaş firmasına kadar, Fransız yatırımcı Leroy Merlin Ofis Bölme Sistemleri'nden, Karsan Grubu bünyesindeki İtalyan ortaklı Azimut Marine Yat Fabrikası'na, Bursamız'a markasıyla mâl olmuş Özdilek Alışveriş Merkezleri'nden, Sönmez Bustaş&Lojistik firmasına, Coşkunöz Holding’den, Oyak Renault tedarikçisi Fransız Revocoat’a kadar birçok önemli firma ile çalışma imkanı buluyoruz. Devam eden projelerimiz arasında Bechtel Coorp., Katar Doha Havalimanı, Sanko Holding, Libya Üstay İnşaat, Çemtaş A.Ş., Leroy Merlin Ankara Yapı Market projeleri bulunmaktadır.

Böylesine önemli firmalarla iş yapıyor olmak size ne kazandırdı?
Bunlar bize önemli ölçüde referans oluşturup, ürün ve hizmet kalitemizi, ardından da firma değerimizi arttırmıştır. Ankara, İzmir, Konya, Adana, Gaziantep gibi illerden birlikte proje yönetimi ve çözüm ortaklıkları talepleri gelmekte ve bayilik istekleri oluşmaktadır. Önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde, merkez olarak düşündüğümüz ve daha çok sanayileşmiş bölgelerdeki bayilik ağımızı tamamlamayı amaçlıyoruz.

Proje Montaj Firması olarak çalışmalarınızda nasıl bir yöntem izliyorsunuz?
Öncelikle yurtiçi ve yurt dışındaki sektörle ilgili bütün gelişmeleri izleyerek kendi markamızı oluşturuyoruz. Hem projelendirme yapıyor, hem de hazır projelere uygun imalat ve montaj yapıyoruz. Ayrıca elektrik tesisatından, havalandırma sistemlerine kadar anahtar teslimi taahhüt projelerini gerçekleştiriyoruz.

Anahtar teslimi proje yapmak müşteri için bir avantaj mı?
Elbette avantaj. Öncelikle bu konu ile ilgili iş programı yapan firma yetkilerinin, konunun bu şekilde işleyişinin kendilerine de kazanç sağlayacağı bilincinde olmaları gerekmektedir. Sürecin bu şekilde işlemesine onay veren firmalar, iş kalemlerinde en az 10 - 12 ayrı işi firmalara vermek yerine, bizimle muhatap oluyorlar. Böylece yüklenici firma olarak ekibimizle üstlendiğimiz taahhüdümüzü kısa sürede yerine getirmiş oluyoruz.

Böylesine önemli projeler için yeterli donanıma sahip misiniz?
Firmamızda, elektrik işlerimizden, VRF Isıtma Sistemleri'ne kadar konusunda uzman 8 profesyonel ekip görev yapmaktadır. Bu ekiplerimizin büyük bir kısmı bünyemizde istihdam ettirdiğimiz mesai arkadaşlarımızdır. Bir kısmı da profesyonel olarak destek ve hizmet veren alt yüklenici firmalardır. Projeden imalata, ürün seçiminden, montaja kadar bütün aşamalar kendi ekibimiz tarafından yapıldığı için aramızda tam bir koordinasyon sağlanmaktadır.

Aylık kapasiteniz nedir?
Aylık ortalama imalat ve montaj kapasitemiz 1.500 metrekaredir. Bu da sektörümüz için ciddi bir rakamdır. Ayrıca, ürünlerimizi standart modülasyon sistemi ile yapıyoruz. Bu çalışma bize diğer firmalara oranla büyük avantaj sağlıyor. Bir başka önemli özellik, birçok firmanın estetik ve teknik olarak yapamadığı ürünü biz rahatlıkla yapabiliyoruz. Bu da aranılan firmalar arasına girmemize neden oluyor.

Yurtdışı taahhüt işleri de yapıyor musunuz?
Irak’ta Bank of Bağdat’ın işlerini yaptık. Irak Süleymaniye’deki Asyacell GSM Operatör sağlayıcısı genel merkez binası ve halen Libya’da devam eden projelerimizle yolumuza devam ediyoruz. Avusturya, Suriye, Mısır ve Portekiz’de partneri olduğumuz firmalar bulunmaktadır. Bunlara yarı mamül ürün gönderiyoruz, onlar kendi ülkelerinde mamül hale getirip ofis bölmeleri yapıyorlar. Artık eskisi gibi değiliz, Türk müteşebbisi birçok sektörde dünya devleri ile rekabet edebilecek güce ulaştık. Biz henüz yolun başında olmamıza rağmen, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da önemli bir ivme kazandığımıza inanıyoruz. AR-GE çalışmalarımız devam ediyor. Birkaç yıl içerisinde daha büyük ve daha önemli projelere imza atacağımıza inanıyoruz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyor ve son sözlerinizi almak istiyoruz?
Yaptığımız iş görselliğe dayalı bir çalışma. Proje aşamasından montajın tamamlanıp kullanıcıya teslim edildiği sürece kadar her aşamayı büyük bir titizlikle takip ediyoruz. Zamana karşı tek kazancımızın, büyümek, gelişmek ve üretmek olduğunu biliyor ve bu çerçevede yolumuza devam ediyoruz...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017