Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Öfke Kontrolü Nasıl Yapılır?

Trafikte yolunuz kesildiğinde, kulağınızdan duman çıkacak kadar sinirleniyor musunuz? Çocuğunuz söylediğinizi yapmadığı zaman kan basıncınız tavan mı yapıyor? Normaldir çünkü öfke normaldir ve hatta sağlıklı olmanın belirtisidir. Ancak öfkenizle pozitif bir şekilde baş edebilmelisiniz. İşte bunu yapabilmek için öneriler…
Öfke Kontrolü Nasıl Yapılır?
Mayo Clinic’te yer alan etkili öfke yönetimi tavsiyeleri öfkenizi yenme konusunda başarılı olmanıza yardımcı olacak. Ani patlamalarınız, öfkeniz ya da asabiyetiniz ailenizle, arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınız ve hatta yabancılarla ilişkilerinizi olumsuz olarak etkiler. Öfke yöntemi teknikleri, öfkenizi ifade etme şeklinizi değiştirmenize yardım etmede ispatlanmış bir yoldur.

Öfkenizi kontrol etmeye yardımcı olacak tavsiyeler… Öncelikle bir mola alın. Klişe gibi görünse de tepki göstermeden önce 10’a kadar sayma öfkenizi yatıştırabilir. Ortamdan uzaklaşın. Öfkeniz biraz yatışana kadar sinirlendiğiniz kişiden biraz uzak durun. Biraz sakinleşince, öfkenizi ifade edin. Çatışmacı olmayan bir şekilde öfkenizi ifade etmek sağlıklıdır. Biraz egzersiz yapın. Fiziksel aktivite, duygularınız için bir çıkış noktası sağlıyor. Özellikle, öfkeden patlamak üzereyseniz; hızlı tempoda bir yürüyüş ya da koşu yapabilir, yüzebilir, ağırlık kaldırabilirsiniz ya da basket atışları yapabilirsiniz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017