Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ogün Sanlısoy Röportajı! Ogün Sanlısoy’un Yeni Albümü

Ogün Sanlısoy solo kariyerini özetleyen akustik bir albümle çıktı karşımıza. Biz de sorularımızla çıktık onun karşısına. İşte Ogün Sanlısoy’un yeni albümüyle ilgili detaylar ve Ogün Sanlısoy röportajı…
Ogün Sanlısoy Röportajı! Ogün Sanlısoy’un Yeni Albümü
Akustik albüm yapma fikri ilk nasıl ortaya çıktı?

Akustik albüm fikri epeydir kafamda döndürdüğüm, dört beş yıllık bir fikirdi. Aslında Pentagram’dan evvelki, müziğe ilk profesyonelce başlayıp dönemimde de bu aklımdaydı. Sahneye ilk çıkışım; ben akustik gitar, bir arkadaşım da elektrogitar şeklindeydi. Bu yüzden kökte akustik fikrini severim, beğendiğim grupların da unplugged albümlerini keyifle dinlerim. Parçalar da birikmeye başladı. Özellikle “Ben” albümünün de çıkmasını bekledim, çünkü bir albüm daha olmuş olsun ve repertuvar seçerken de bütün albümleri değerlendirmiş olurum diye düşündüm.

”Akustik 2012”deki şarkıları nasıl seçtin?

Kolay olur diye düşünmüştüm ama repertuvar konusunda çok zorlandım. Benim tüm albümlerimde hızlı, sert parçaların yayında daha balad, daha akustik sonud’lu şarkılar da oluyor. Şebnem’le söylediğimiz ‘Bir Ben’ gibi… Dolayısıyla hali hazırda akustik olanlardan ziyade, akustik hale getirince zevkli ve farklı olacak bir repertuvar seçmeyi düşündük. İlk kriterimiz buydu. Bunun dışında albümde dört tane esntrümantal parça var. Ayrıca iki tane de yeni parça dahil oldu albüme. Akustik sound’a çok uygundu. Onları da repertuvara almayı düşündüm. Tabii birçok parça dışarıda kaldı. Onları da ilerleyen zamanlarda artık “Akustik 2014” mü olur, 2015 mi olur o zaman kullanırız.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017