Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Okula Yeni Başlayacak Çocuğunuz İçin Yapmanız Gerekenler!

Çocuğu okula yeni başlayacak olan anne-babaların yapması gerekenleri Psikiyatri ve Psikoterapi Uzmanı Dr. İnci Şen sıraladı.
Okula Yeni Başlayacak Çocuğunuz İçin Yapmanız Gerekenler!
• Okul başlamadan önce çocuk kreş/anaokuluna gittiyse okul öncesi eğitim aldıysa; bu onlar için yepyeni bir başlangıç olmayacak, daha önce grup içinde paylaşımı ve oyunu bildikleri için okul onun bir üst safhası olacak. Çocuğu okula anaokulundan itibaren hazırlamak gerek. Bilgilenmenin, öğrenmenin, disiplin ve kurallara uymanın gerekliliği ve getirileri çocuklara aşılanmalıdır.

• Aileler çocuğu daha önceden okulla ilgili bilgilendirmelidir, okulda ne yapıldığı, nelere dikkat edilmesi gerektiği, öğretmen, sınıf arkadaşları, sınıf düzeni, okulun nerede olduğu gibi, hatta okul başlamadan önce okula gidilip okul ve sınıflar gösterilebilir; lavabo, bahçe, teneffüsleri geçirecekleri alanlar tek tek gösterilirse bilgi sahibi oldukça çocuğun endişeleri ve korkuları azalır. Okulun ilk günü en azından çocuk için ne kadar yeni olsa da tanıdık bir ortam olur. Daha önceden yazma, okuma denemeleri yapmak da okul için motivasyonu arttırır.

• Çocuğu okul seçiminde de karar aşamasına katarsanız çocuk, kendisinin geleceği ile ilgili bir kararda sorumluluk alarak, okulu ve okul hayatını daha fazla sahiplenir ve özgüveni artar.Bunun için Ağustos ve Eylül aylarında çocuğunuzun iyi eğlenmesini ve dinlenmesini sağlayınız.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017