Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Olumlu İnsan İlişkileri Nasıl Kurulur?

Yakınlarınızla kurduğunuz ilişkiler özel bir dikkat gerektirir, çünkü bu ilişkilerinizde tüm gizli düşmanlık ve güvensizlik duygularınızı ve diğer olumsuz duygularınızı dışa vurma eğiliminde olursunuz. İşte size doğru yolu bulmak için gerekli adımı atmanıza yardımcı olabilecek dört temel ilke.
Olumlu İnsan İlişkileri Nasıl Kurulur?
1. Yalnızca kendinizi değiştirmeye çalışın. Başkalarının yanlışlarını düzeltmeye çalışmaktan vazgeçtiğinizde, ilişkilerinizin paradigması değişir. Egomuz çevremizdeki insanları kontrol etmeye ve değiştirmeye çalışır ve nadiren kendi hatalarının sorumluluğunu üstlenir. Bu kuralı uygulamaya başladığınızda, kendi duygularınızın sorumluluğun başkalarına yansıtmaktan vazgeçersiniz ve kendi yanlışlarınızı düzeltmek için çabalamaya başlarsınız. Kendi huzur ve iyileşmenizin yine kendi ellerinizde olduğunun farkına varırsınız. Değişmeyi ve iyileşmeyi kendi iyiliğiniz için istemelisiniz. Bir başka deyişle kendinizi tercih etmelisiniz. İlişkilerinizi düzeltmek için çevrenizdekileri veya çevrenizdeki herhangi bir koşulu değiştirmeye çalışmaktan vazgeçin ve kendinize odaklanın.

2. İstek ve beklentilerinizden vazgeçin. Başkalarının davranışlarıyla ilgili beklentilerinizden vazgeçtiğinizde, sizi olumsuz duygulara ve deneyimlere mahküm eden bitmek tükenmek bilmeyen yargılamalardan ve hayal kırıklıklarından da kurtulmuş olursunuz. Bu, sizi çevrenizdekileri suçlama ve kendinizi suçlu hissetme kısır döngüsünden çıkararak ilişkilerinizi özgürleştirir ve tedavi eder. Başkalarıyla ilgili ne kadar az beklentiniz olursa, ilişkileriniz o kadar sorunsuz olur ve siz de o kadar özgür olursunuz. Başkalarının ne yapmaları, nasıl davranmaları ve nasıl insanlar olmaları gerektiğiyle ilgili tüm fikirlerinizi unutun. Bu size inanılmaz bir rahatlık ve özgürlük sağlayacaktır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017