Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Omega 3 Ne İşe Yarıyor?

Omega 3, insan yaşamında anne karnından itibaren büyük önem taşıyor. Bu yağ asidi doğru kullanıldığında, beyin gelişiminden bağışıklık sisteminin güçlenmesine kadar birçok fayda sağlıyor.
Omega 3 Ne İşe Yarıyor?
Beyin, göz ve sinir sistemi gelişiminde büyük önem taşıyan Omega 3 yağ asidi, hem gebelikte hem de çocukluk döneminde sıklıkla tercih ediliyor. Yapılan araştırmalar ise güçlü bağışıklık sistemiyle çocukların yeterli ve dengeli beslenmesi arasında yakın bir bağ olduğunu gösteriyor.

Okulların açılması ve kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte çocukların bağışıklık sistemini güçlendiren, virüs, bakteri gibi enfeksiyonlara neden olan mikroorganizmaların hastalık oluşturmasına engel olmaya yardım eden ürünlerin kullanımı da artıyor. Bu dönemde kullanımı en çok gündeme gelen ise anne karnından itibaren, yaşam boyu vücuttaki hücrelerin en önemli yapıtaşlarından biri olan Omega 3 yağ asidi oluyor. Ancak gerçekten faydalı olabilmesi için Omega 3 yağ asidini doğru kaynaklardan almak gerekiyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017