Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Operasyonel Yoğunluk Nedir?

Bazılarına göre büyük resmi kaçırmak, bazılarına göre bir kaşık suda boğulmak. Adına operasyonel yoğunluk dediğimiz şey; aslında çoğu zaman mükemmeliyetçiliğin, işkolikliğin ve maalesef işleri ekip içinde bölüştürememenin bir yansıması.
Operasyonel Yoğunluk Nedir?
Çoğu zaman masamızdan kalkmak, başımızı bilgisayarımızdan kaldırmak isteriz. Ama bu kolay kolay mümkün olmaz. “Tamam şimdi!” dediğimiz anda ekranın köşesinde bir mail belirir, aklımıza bir iş gelir, unuttuğumuz bir şey birden hatırımızda canlanır. Günlük işleri yoğunluğunda kafamızdaki planların çoğunu ertelemek zorunda kalırız. Ha bugün ha yarın derken yerimizden kalkamadan aylar geçer.

Ancak hepimiz için aynı şekilde geçerli değildir bu durum. İçimizden bazılarıysa bu tablonun aksine hiç yerinde duramaz. Onlar ya birinin odasında çay içerler ya da koridorda birileriyle ayaküstü konuşuyor olurlar. Hangi durumda olurlarsa olsunlar işin özünde hep iletişim halinde ve işe çok odaklanmamış olurlar.

Birinci gruptakiler çoğu zaman bu sözünü ettiğimiz ikinci gruptakilere hayret ederler. Onların nasıl olup da işleri yetiştirdiklerini, nasıl olup da süreçleri karıştırmadıklarını hatta nasıl olup da hala işten kovulmadıklarını anlamazlar. Çünkü onlara göre işler yoğundur, sıkı takip edilmelidir ve iş bitmeden insan yerinden kalkmamalıdır.

Operasyonel yoğunluğu hiç bitmeyenlerle konuşacak konusu hiç bitmeyenler arasında garip bir ilişki vardır. Bir taraf diğerini rahatlıkla, tembellikle ve lafla peynir gemisi yürütmekle itham ederken; diğeri ötekine gülümseyerek hatta acıyarak bakar, onun işleri bu kadar büyütmesine, hayatı kendine zindan etmesine bir anlam veremez.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017