Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Organik Gıdalar Nasıl Anlaşılır?

Organik ve yeşil bir yaşam sürebilmek biraz zor gözükse de bu fikri hayata geçirebilmek için artık içlerinden seçim yapabileceğiniz birçok organik, enerji bilincine sahip, kimyasallardan uzak duran ürünlere ulaşma şansına sahipsiniz. Peki bu organik gıdalar nasıl anlaşılır?
Organik Gıdalar Nasıl Anlaşılır?
Organik gıdaları seçerken tereddütte düşmenize gerek yok. Organik gıdalar nasıl mı anlaşılır?

1 Tarım bakanlığı onayı ile etiketlenmiş ürünleri bulmalısınız. Bazı yerlerde organik gıda için sıkı önlemler ve kurallar mevcuttur.

2 Bir şeyi satın almadan önce mutlaka nereden geldiğine bakın. Satın aldığınız meyve ve sebze gibi besin öğeleri üretilen yerdeki satışı da arttıracaktır.

3 Organik tarım ticareti yapan tedarik firmanın gerçekten bu işi bilerek yaptığın anlamak için ambalajı detaylı bir şekilde inceleyin. Bu ambalajlarda kullanılan malzemelerin özellikle geri dönüşümlü olması sizi ve ailenizi de ayrıca koruyacaktır.

4 Organik gıdaların içinde bulunan maddeleri bir kağıda yazarak alışverişlerinizde ürünleri tercih ederken kullanın. Koruyucu maddeler ve boyalar içeren ürünlerin organik olmadığını unutmayın.

5 Organik ürün olduğuna dair hiçbir yazı ya da etiket olmaksızın sadece “doğal” yazan ürünlerden kaçının. Koruyucu olmayan bu ürünler zararlı toksinler içerebilir.

6 Ürün etiketleri üzerinde bulunan içindekiler kısmında uyarı işaretlerine ve madde isimlerine odaklanın. Bir renk ya da uzum kimyasal isimleri bulunan ürünlerden uzak durmanız gerekir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017