Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Osman Sınav'ın Beklenen Sinema Filmi 'Uzun Hikaye'

Osman Sınav'ın merakla beklenen filmi 'Uzun Hikaye'nin kahramanlarıyla filmin kamera arasına kısa bir yolculuk yaptık. Kenan İmirzalıoğlu, Tuğçe Kazaz, Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Ushan Çakır, Damla Sönmez gibi oyuncuları bir araya getiren 'Uzun Hikaye' 12 Ekim'de izleyiciyle buluşacak.
Osman Sınav'ın Beklenen Sinema Filmi 'Uzun Hikaye'
Osman Sınav’ın “İlk defa, bir filmin çekimleri bitmesin istedik” dediği; Kenan İmirzalıoğlu’nun çekimlerin bitmesine dört gün kala, sette kalabilmek için yarım sayfalık bir sahnesini ertelediği ‘Uzun Hikaye’nin kamera arkasını, filmin kahramanlarından dinledik. Film, edebiyat dünyasının usta isimlerinden Mustafa Kutlu’nun, aynı adlı eserinden, son yılların öne çıkan senaristi Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırıldı.

Çok büyük bir prodüksiyonla hayata geçirilen filmin hikayesi, 1940’lı yıllarda başlayıp, 1970’li yılların sonuna ulaşıyor. Kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu anlar yaşattıran filmin basın gösterimi sırasında salında sık sık iç çekme seslerinin geldiğini itiraf edebilirim. Düzeni, sistem karşısında eğilen-değişen toplumu, eşitliği, iyiliği, aileyi, saf ve gerçek sevgiyi sorgulayan-sorgulatan filmde, uzayıp giden demiryollarında kasaba kasaba gezen Bulgaryalı Ali ile ailesinin hikayesi anlatılıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017